Premiera I Am the Night już dziś w HBO GO!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 5.02.2019, 6:34 Aktualizacja: 5.02.2019, 6:34
Na 5 lutego 2019 roku zaplanowana jest w HBO GO premiera I Am the Night – opartej na faktach historii o poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, które być może nie powinny zostać zadane. Opowieść o losach nieżyjącej już Fauny Hodel jest ciekawa z wielu względów. Pamiętacie choćby zabójstwo Czarnej Dalii?
premiera i am the night
0 Udostępnień

Serial ciekawszy, niż wydaje się na pierwszy rzut oka

Opis serialu I Am the Night wydaje się na pierwszy rzut oka niezbyt porywający. Adoptowana dziewczynka wychowywana na przedmieściach Reno w Nevadzie zaczyna badać historię swojego pochodzenia. W poszukiwaniach zaczyna pomagać jej reporter, którego prześladują mroczne wydarzenia z przeszłości. Brzmi jak kolejny telewizyjny dramat, w którym trudny wątek obyczajowy wpisany zostaje w konstrukcję thrillera? Tymczasem okazuje się, że inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ma drugie dno.

Ową dziewczynką jest Fauna Hodel, która w dorosłym życiu napisze poruszającą autobiografię One Day She’ll Darken. Opisuje ona losy dziewczynki, która zaraz po narodzinach oddana zostaje na wychowanie młodej czarnoskórej kobiecie pracującej w kasynie. Matka świeżo narodzonego dziecka wierzy bowiem, iż w takich warunkach otoczona zostanie miłością znacznie większą, niż mogliby dać jej ludzie z jej sfery. Bogatej, białej i ukrywającej mroczne tajemnice.

Jedna z nich wiąże się z nierozwiązanym po dziś dzień zabójstwem, które przedstawione zostały już na ekranie w głośnej Czarnej Dalii z 2006 roku. Poszukiwanie korzeni naprowadzi Faunę na trop spraw, o których zdecydowanie nie chciałaby wiedzieć. Widzowie zaś chcą jak najbardziej – szczególnie, jeśli liczne wątki z tej historii pokrywają się z rzeczywistymi wydarzeniami.

Premiera I Am the Night już dziś w HBO GO

Premiera I Am the Night (a konkretniej – pierwszych dwóch odcinków) w HBO GO już 5 lutego. Następne epizody sześcioodcinkowego miniserialu dostępne będą na platformie w każdy kolejny wtorek. Producentką wykonawczą serialu oraz reżyserką kilku odcinków jest Patty Jenkins (Wonder Woman, Monster), a w role główne wcieliła się Indila Eisley (Underworld: Przebudzenie, Oblicze mroku) oraz Chris Pine (nominowany do nagrody Emmy za rolę w Wonder Woman).

premiera i am the night

Inne istotne role obsadzą m.in. Jefferson Mays (Zawód: Amerykanin, Prawo i porządek: sekcja specjalna), Leland Orser (Stacja Berlin), Yul Vazquez (Last Flag Flying), Dylan Smith (Więzień labiryntu: Lek na śmierć, Lemonade), Golden Brooks (Przyjaciółki), Justin Cornwell (Training Day, We Are Boats), Jay Paulson (Mad Men) czy Connie Nielsen (Wonder Woman). Za scenariusz odpowiada Sam Sheridan (A Fighter’s HeartThe Disaster Diaries), a swoje do produkcji serialu dołożyli także w roli reżyserów dwóch odcinków Carl Franklin (House of Cards, Homeland) oraz Victoria Mahoney (Pazury).

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments