Premiera Life is Strange: True Colors. Poznaliśmy mnóstwo nowych informacji

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 18.03.2021, 18:48 Aktualizacja: 18.03.2022, 19:11
Zgodnie z zapowiedzią, Square Enix Presents przyniosło kilka ciekawych nowości na temat nadchodzących i już wydanych gier japońskiej firmy. Główną atrakcją okazał się oczywiście pokaz nowego Life Strange, któremu postanowiliśmy poświęcić oddzielny materiał. Zebraliśmy wszystkie informacje i opublikowane materiały na temat True Colors i tego, co zaoferuje fanom tego cyklu.
0 Udostępnień

Nowa bohaterka, te same problemy

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami od japońskiej korporacji, dzisiejszy pokaz w ramach Square Enix Presents przyniósł sporą dawkę nowości dla fanów Life is Strange. Zapowiedziano bowiem trzecią pełnoprawną odsłonę cyklu, która ponownie opowie o nastolatkach obdarzonych nadnaturalnymi mocami. True Colors, bo tak będzie nazywać się omawiana część, opowie o przygodach Alex Chen, młodej dziewczyny, którą poznajemy tuż po tym, jak opuszcza dom dziecka i udaje się do Haven Springs, gdzie mieszka jej brat.

Na miejscu poznaje ona znajomych brata, Ryana i Steph, a cała paczka zdaje się dobrze dogadywać, jednak – jak doskonale wiedzą fani cyklu – w Life is Strange szczęście nie trwa wiecznie i wkrótce po przybyciu Alex, jej brat umiera w wypadku. Bohaterka nie daje jednak wiary tej wersji i dzięki nowo odkrytej mocy, spróbuje rozwiązać zagadkę śmierci jej bliskiej osoby.

Moc empatii

W Life is Strange dużą rolę odgrywają nadprzyrodzone moce bohaterów i ich bliskich – w pierwszej części Max mogła cofać czas, w drugiej natomiast Daniel wykazuje zdolność podnoszenia przedmiotów czy odrzucania ludzi. W True Colors Alex posiada moc empatii, która pozwala jej odczytywać emocje innych. Jak się jednak łatwo domyślić, wszystko ma swoją cenę – po dłuższym czasie korzystania z mocy bohaterka czuje się przytłoczona, a Alex zaczyna dostawać ataków paniki.

Tak mniej więcej zapowiada się wstęp do tej pięcioodcinkowej przygody, której przygotowaniem zajęło się amerykańskie studio Deck Nine, już wcześniej pracujące przy Life is Strange. To właśnie ci deweloperzy odpowiadają za wysoko ocenione Before the Storm, czyli prequel pierwszej części, skupiający się na przygodach Rachel i Chloe. Na razie nie podano, czy Dontnod pracuje nad kolejną częścią, ale wybranie zewnętrznego dewelopera do przygotowanie pełnoprawnej odsłony cyklu to bezsprzecznie ciekawe rozwiązanie.

Pewną nowością w serii będzie możliwość zmiany strojów bohaterki w trakcie rozgrywki (ma ich być aż 24), a w samej grze pojawi się możliwość nawiązania bliższej relacji z Ryanem albo Steph (ale nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby wszystko skończyło się na przyjaźni). Swoją drogą, Steph Gingrich to bohaterka znana z Life is Strange: Before the Storm, co potwierdza wcześniejsze wycieki o postaciach z poprzednich części, które pojawią się w trójce.

Premiera, edycje i remaster dwóch poprzednich części

Osoby pamiętające rozlazłą premierę dwójki z pewnością ucieszy wiadomość, że wszystkie pięć odcinków Life is Strange: True Colors zostanie udostępnionych tego samego dnia. Oprócz standardowej edycji przygotowano dwie wersje rozszerzone:

  • Deluxe Edition zawierać będzie dwa dodatki – Wavelengths pozwoli wcielić się we wspomnianą już Steph i zobaczyć, jak wyglądało życie w Haven Springs na rok przed wydarzeniami z podstawowej wersji gry; Hero Outfit Pack to z kolei zestaw czterech strojów inspirowanych bohaterami poprzednich odsłon;
  • Ultimate Edition zawierać będzie podstawową wersję gry, dwa wspomniane dodatki oraz remastery pierwszej części i prequela Before the Storm.

Całość trafi w ręce graczy już 10 września – Life is Strange: True Coloros dostępne będzie na komputerach osobistych, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X|S i Stadii. Remastery będzie można również kupić oddzielnie w późniejszym terminie, jednak na razie nie pokazano, jak mocno będą się one różnić od oryginału.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments