Premiera Overland dopiero pod koniec 2019 roku

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 28.03.2019, 13:36 Aktualizacja: 28.03.2020, 13:36
Premiera Overland może być bardzo ciekawym ukoronowaniem postapokaliptycznej fiesty na rynku gier. Tym razem będziemy mieć jednak do czynienia z produkcją niezależną – survivalową turówką opartą na zarządzaniu zasobami drużyny oraz podejmowaniu trudnych decyzji. Naprawisz samochód czy uratujesz psa?
premiera overland
0 Udostępnień

Co wiemy dotychczas o Overland?

Tegoroczny zalew postapokaliptycznych produkcji trwać może do ostatnich miesięcy 2019 roku – to na wtedy zaplanowana została premiera Overland, survivalowej turówki tworzonej przez studio Finji znane ze świetnych gier niezależnych. Co wiemy jak dotychczas o fabule oraz mechanice Overland?

Zaplanowana na końcówkę roku produkcja rozgrywała będzie się w całkowicie zniszczonej Ameryce Północnej, przez której bezdroża przedrzeć będzie się chciała ekipa dowodzona przez gracza. Proceduralnie generowane trasy podróży, wydarzenia oraz bitwy będą stanowiły podstawę turowej rozgrywki na planszach pokrytych siatką kwadratowych pól. Survivalowy charakter rozgrywki zmusi nas do podejmowania paskudnych decyzji, wśród których znajdzie się porzucanie dotychczasowych towarzyszy podróży czy niewdzięczne dzielenie skromnych zapasów.

Premiera Overland zaplanowana na jesień

Overland opiera się na trudnych decyzjach, dramatycznych ucieczkach, ciężkich wyborach, dyskutowaniu na temat ratowania psa oraz… końcu świata – mówi oficjalna zapowiedź gry opublikowana przez Sony. Produkcja przeznaczona będzie jednak nie tylko na PlayStation 4, ale również na szereg innych sprzętów: komputery PC, konsole Xbox One i Switch, a także systemy mobilne iOS i Android.

premiera overland

Krótka prezentacja mówi wyłącznie o premierze Overland na PS4, datując ją na jesień 2019 roku. Nie wiemy jeszcze z całą pewnością, czy ukaże się ona wtedy również na inne platformy, jednak trudno mieć co do tego jakiekolwiek wątpliwości. Trudno przypuszczać bowiem, że gra niezależnego studia Finji miała tak oczarować Sony, aby przekonali twórców do nawet czasowej wyłączności.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments