Premiera Returnal. Gra na wyłączność PS5 pojawi się z opóźnieniem

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.01.2021, 12:33 Aktualizacja: 29.01.2022, 12:33
Start nowych konsol nie obfitował w gry na wyłączność. Przykładowo Microsoft całkowicie z nich zrezygnował, a Sony przygotowało skromną listę, na szczycie której był remake Demon's Souls, gry wydanej oryginalnie w 2009 roku. Posiadacze PS5 z utęsknieniem czekali na zapowiedzi kolejnych tytułów wydanych tylko na ich konsole, a najbliższą z nich miało być Returnal. Okazuje się jednak, że jego premiera została przesunięta.
0 Udostępnień

“Do zobaczenia w kwietniu”

Gier na wyłączność PlayStation 5 mamy jak na lekarstwo i w zasadzie nie jest to jakaś nowa sytuacja (przy okazji startu PS4 było podobnie), a konkurencja w postaci Microsoftu postanowiła całkowicie wycofać się z tej walki, nie mając aktualnie żadnej “swojej” produkcji na Xboksie Series X|S. Oczywiście, zmieniło się to z premierą The Medium, niemniej gra Bloober Team ukazała się również na komputery osobiste.

Z Returnal będzie inaczej – nowa gra fińskiego studia Housemarque (twórcy popularnego Resoguna) zmierza wyłącznie na PlayStation 5, ale Sony było zmuszone opóźnić premierę. Tytuł miał pojawić się w marcu. Ostatecznie zadebiutuje 30 kwietnia. Z ogłoszenia na Twitterze wynika, że wydawca chce dać Finom więcej czasu na dopracowanie produkcji, by była ona jak najwyższej jakości.

Osobom, które przegapiły zapowiedź Returnal, przypominamy, że będzie to gra typu rougelite, w której wcielamy się w kosmonautkę walczącą o przeżycie na nieznanej planecie (fabularnie będzie to wyjaśnione pętlą czasową). Deweloperzy przygotowali szereg gadżetów i pukawek, które mają pomóc graczowi w odkryciu tajemnic nowego miejsca. Tak, w odróżnieniu od innych gier tego studia, w Returnal dość duży nacisk położono na fabułę.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments