Premiera Soulcalibur VI nastąpi już dziś!

Michał Małysa Gry Publikacja: 19.10.2018, 6:30 Aktualizacja: 8.02.2020, 12:15
Powoli gubimy się w kolejnych bijatykach jeden na jeden w klimacie fantasy, ale jedno wiemy na pewno: premiera Soulcalibur VI to duże wydarzenie! Tytuł trafi do szerokiej dystrybucji dziś, 19 października. Czego możemy spodziewać się po klasycznej naparzance z mieczami i toporami w roli głównej?
premiera soulcalibur vi
0 Udostępnień

Premiera Soulcalibur VI raczej nie przypomina wyprawy Kolumba

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza część rozwijanej od ponad dwudziestu lat serii nie będzie dla swojego gatunku dziełem epokowym. To po prostu odświeżona wersja gry, w którą od lat dziewięćdziesiątych zagrywają się kolejne pokolenia graczy. Pierwsza część serii była jeszcze grą na automaty! A co czyni produkcje Bandai Namco Entertainment tak wyjątkowymi?

Przede wszystkim fakt, że w przeciwieństwie do większości bijatyk bohaterowie Soulcaliburów walczą przy pomocy broni białej, a nie rąk czy nóg. Do wyprowadzania ciosów i sklejania ich w klasyczne dla gatunku kombosy od początku serii służy protagonistom szeroki wachlarz śmiercionośnych narzędzi mieszczących się w dłoni lub dwóch. Premiera Soulcalibur VI raz jeszcze przeniesie graczy na charakterystyczne dla poszczególnych postaci areny osadzone w świecie fantasy wzorowanym na renesansie. Zawitają tam również dość niespodziewani goście.

Wiedźmin Geralt w Soulcalibur VI!

No dobra, „niespodziewani” nie jest może najprecyzyjniejszym określeniem. We wcześniejszych grach z serii pojawiali się wojownicy wyciągnięci choćby z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Można było się więc spodziewać, że premiera Soulcalibur VI również zbliży ze sobą odległe z pozoru światy. Miłą niespodzianką jest jednak fakt, że do produkcji japońskiego studia zawitał bohater rodzimy – wiedźmin Geralt. Producent bijatyki ma dobre stosunki z CD Projekt jako jeden z czołowych dystrybutorów gier z polskiej stajni. Korzystanie z materiałów hojnie podrzucanych przez twórców wiedźmińskiej trylogii ma zapewnić jak najwierniejsze odwzorowanie Geralta jako postaci w Soulcalibur VI.

Premiera Soulcalibur VI

Co oznacza pojawienie się Białego Wilka w grze Bandai Namco Entertainment? Zawiodą się z pewnością krzewiciele tezy o słowiańskim rodowodzie najsłynniejszego wiedźmina. Japońskie studio wybrało do zaimplementowania jego cechy o proweniencji nieco celtyckiej, a nieco hollywoodzkiej. Bohater związany z areną odwzorowującą wiedźmińskie siedliszcze Kaer Morhen wspomoże swoją sztukę szermierczą Znakami, zaś wydolność ekologicznymi eliksirami.

A gracze dorwać będą się mogli do sterowania nim już dziś, 19 października, w dniu premiery Soulcalibur VI.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments