Premiery gier 14-20.10: tydzień RPG-owych remasterów

Radosław Dąbrowski Premiery i zapowiedzi Publikacja: 14.10.2019, 11:00 Aktualizacja: 14.10.2020, 11:01
Od 14 października ukaże się mnóstwo nowych gier. Przybliżamy pięć najciekawszych premier: Wiedźmin 3 na Nintendo Switch, saga Baldur’s Gate, Icewind Dale i Planescape: Torment na PS4, Zombieland: Double Tap - Road Trip, Chernobylite na PC oraz spin-off Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville.
screeny z wiedzmina 3 na switcha
6 Udostępnień

Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch – 15 października

Nadszedł w końcu czas na premierę Wiedźmin 3: Dziki Gon na Switcha. To pierwszy tytuł z serii, jaki się pojawi na konsoli Nintendo. Będzie to tzw. Edycja Kompletna, zawierająca podstawową wersję gry, rozszerzenia fabularne Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a także wszystkie dodatki wydane po premierze Dzikiego Gonu. Dla tych, którzy zamiast wersji cyfrowej, zdecydują się na fizyczną, czekają bonusy: kompendium wiedzy na temat wiedźmińskiego uniwersum, mapę świata gry oraz zestaw wiedźmińskich naklejek.

Oczywiście mankamentem przeniesienia Wiedźmina na konsolę Nintendo będzie niższa rozdzielczość i gorsza warstwa graficzna. Pod tym względem wersje PC oraz na konsole ósmej generacji mają niebotyczną przewagę.

Baldur’s Gate (I&II), Icewind Dale i Planescape: Torment – 15 października

Teoretycznie w powyższe klasyki powinniśmy już grać od dobrych dwóch tygodni, ale Skybound Games i Beamdog przesunęły datę premiery z 24 września na 15 października. Baldur’s Gate I&II, Icewind Dale oraz Planescape: Torment to wręcz symbole komputerowego świata RPG z przełomu wieków. Podobnie zresztą jak Neverwinter Nights, lecz na konsolową wersję tej gry niezmiennie należy czekać do 6 grudnia.

Minutowy trailer zapowiada remaster kultowych gier (w tytułach poszerzonych o człon „Enhanced Edition”) i wydanie ich na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Twórcy wręcz przygniatają odbiorcę hasłami „begin your adventure again!” czy „now on konsole!”. Trudno się jednak nie dziwić takiemu entuzjazmowi. Chyba każdy z nas, kto blisko dwie dekady temu spędzał wiele godzin na graniu w Baldura, niegdyś sobie zamarzył, aby można było spróbować przeżyć coś podobnego, ale już w wersji konsolowej. Niebawem taką szansę otrzymamy.

Zombieland: Double Tap – Road Trip – 15 października

Zbliżającej się premierze filmu będzie towarzyszyć ukazanie się gry. Zombieland: Double Tap – Road Trip zostanie wydany na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jest to typowa strzelanka, w którą można zagrać indywidualnie lub maksymalnie w czteroosobowym gronie. Oczywiście dla każdego użytkownika do wyboru jest jedna z czterech głównych filmowych postaci.

premiery tygodnia zombieland

Do pokonania mamy osiemnaście poziomów, a jak zapewniają autorzy gry – na odbiorców Zombieland: Double Tap – Road Trip czeka wiele różnorodnych zombie oraz potrzebnej do ich unicestwienia broni. Nasze zmagania natomiast będziemy obserwować z perspektywy lotu ptaka.

Chernobylite na PC – 16 października

Za sprawą recenzowanego przez nas serialu Czarnobyl tematyka katastrofy nuklearnej w ukraińskim miasteczku ponownie nabrała rozgłosu. Z wydarzeniami z 1986 roku powiązanie ma grywalne od 16 października we wczesnym dostępie Chernobylite – pierwszoosobowa gra z gatunku survival horror.

Niespełna dwuminutowy zwiastun wprowadza nas w świat składający się ze starannie przygotowanych postapokaliptycznych plenerów oraz mrocznych wnętrz. Bez wątpienia nie zabraknie wielu momentów, w których trzeba będzie sięgnąć po broń i zniszczyć napotkane przeszkody. Fabuła ma być nieliniowa, co na pewno urozmaici rozgrywkę, jaka powstała na bazie silnika Unreal Engine 4.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville – 18 października

Oto najnowszy spinoff ze znanej serii Plants vs. Zombies, jaki ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Fabularnie nie niesie ze sobą niczego odkrywczego i po raz kolejny, jak już sam tytuł wskazuje, motyw przewodni stanowi walka roślin i zombie. Na użytkowników czeka 20 klas postaci, w tym nowe archetypy jak Kung Fungus, Elektrozombie czy Kosmiczny Kadet.

Dla tego dodatku szczególnie istotny jest tryb multiplayer. Możliwe będzie bowiem nie tylko walczenie przeciwko sobie, lecz także łączenie sił. Zagramy z maksymalnie trzema innymi użytkownikami w ramach lokalnej kooperacji bądź przystąpimy do rywalizacji online, aby zmierzyć się z maksymalnie 24 graczami.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments