Producent Bloodborne i remake’u Demon’s Souls odchodzi z Sony Japan

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.12.2020, 11:57 Aktualizacja: 29.12.2021, 11:57
W Wigilię wspominaliśmy o nowym, japońskim studiu, którego jednym ze współzałożycieli będzie twórca Silent Hilla. Keiichiro Toyama odszedł z Sony na swoje, a podobną drogę postanowił również obrać jeden z producentów Bloodborne'a oraz remake'u Demon’s Souls. Teruyuki Toriyama poinformował na Twitterze, że w najbliższych dniach odchodzi z japońskiego oddziału Sony, by założyć własne studio.
0 Udostępnień

Kolejne zmiany w japońskim oddziale Sony

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia świat obiegła wieść, że Keiichiro Toyama, twórca Silent Hilla czy Gravity Rusha, wraz ze swoimi dwoma współpracownikami (Kazunobu Sato i Junya Okura) odchodzi z japońskiego oddziału Sony. Deweloperzy skupić się mają na tworzeniu własnego studia, ale na szczegóły dotyczące debiutanckiego projektu Bokeh Game przyjdzie nam jeszcze poczekać co najmniej do 2023 roku.

Podobną drogą postanowił pójść Teruyuki Toriyama, jeden z bardziej zasłużonych pracowników japońskiej dywizji Sony. W Wigilię deweloper poinformował na Twitterze, że w ciągu kilku najbliższych dni odejdzie z korporacji, by założyć nowe studio, ale nie poinformował, jaką grę będzie teraz tworzył. Patrząc na jego dotychczasowe funkcje – producent Bloodborne (jednej z lepiej ocenianych gier zeszłej generacji) oraz współtwórca remake’u Demon’s Souls – może to być rozbudowana gra RPG akcji.

Są to tylko jednak spekulacje i na razie brak konkretów w tym temacie. Warto jednak zauważyć, że to już czwarty słynny deweloper, który w ciągu ostatniego miesiąca postanowił rozstać się z japońskim oddziałem Sony.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments