Project Athia. Zapowiedź premiery na PlayStation 5

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 16.06.2020, 13:32 Aktualizacja: 23.07.2021, 12:49
Oferta produkcji na PlayStation 5 stale się poszerza. Zanim odbędzie się premiera konsoli nowej generacji, to na pewno będziemy już mogli w czym wybierać i zastanawiać się, od jakiego tytułu zacząć przygodę ze sprzętem od Sony. W niniejszym artykule zapowiadamy premierę Project Athia – gry przygodowej, którą przygotowuje studio Square Enix.
premiera Project Athia już na PS5!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Project Athia poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Project Athia?

Oczywiście w dobie ogólnoświatowej, nieustannej walki z pandemią niczego nie można być pewnym – niemniej warto próbować, aby świat gier żył bezpiecznie własnym życiem i nie był zależny od innych zdarzeń. Dlatego stale myślimy o nowościach na rynku i trzymamy się nadziei, że niebawem będzie nam dane zagrać w premierowe tytuły. Również te przeznaczone na konsolę nowej generacji PlayStation 5.

Project Athia będzie przygodówką

Po superbohaterskich zmaganiach człowieka-pająka w Spider-Man Miles Morales oraz wyścigach samochodowych o zawrotnej prędkości w Gran Turismo 7 zapowiadamy zgoła odmienną gatunkowo nowość. Project Athia to przygodówka, która zgodnie zapowiedzią z Future of Gaming ma trafić na PS 5, lecz niestety, jeszcze nie wiemy, na kiedy przewidziany jest termin premiery. Prawdopodobnie nie znają go jeszcze sami twórcy, czyli projektanci z firm Square Enix oraz Luminous Productions.

Pozostaje cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń i otrzymanie konkretnych informacji. Co warte dodania – jest duże prawdopodobieństwo, że Project Athia ukaże się również, choć w dalszej przyszłości, w wersji na PC. Wyłączność w wydaniu na PlayStation 5 ma być zatem tymczasowa, podobnie jak będzie to miało miejsce chociażby w przypadku Death Stranding, którego premiera na PC przewidziana jest na 14 lipca.

Czego możemy się spodziewać po Project Athia?

Project Athia (prawdopodobnie roboczy tytuł) to projekt wciąż dość enigmatyczny, intrygujący, ale trudny do jednoznacznego określenia, czym w istocie będzie. Twórcy gry z firm Square Enix oraz Luminous Productions dzielą się dość szczątkowymi informacjami i ich oszczędne komunikaty na pewno nie pomagają. Z drugiej strony nie należy tego postrzegać krytycznie – im mniej wiemy, tym większa niespodzianka nas czeka.

I to raczej z tych pozytywnych. Wskazują na to materiały promocyjne. Co prawda jak w przypadku wszelkich zwiastunów należy do nich podejść z dozą dystansu i świadomością, że jest to nic innego jak forma reklamy, niemniej skoro Project Athia ukaże się w wydaniu na konsolę nowej generacji, to tak zachwycających efektów wizualnych mamy prawo się spodziewać.

Akcja wydaje się być osadzona w świecie z elementami fantasy, a użytkownik wcieli się w protagonistkę o wyjątkowych, nadnaturalnych umiejętnościach. Szykuje się zatem niemała porcja czarowania i wykorzystywania magii w starciach z rozmaitymi potworami. A jakie będzie dla tego fabularne uzasadnienie?

Tego także nie wiemy, ale możemy stwierdzić, że nad scenariuszem czuwa Gary Whitta – autor skryptu do filmu Księga ocalenia z Denzelem Washingtonem. Ponadto był współtwórcą scenariusza do 1000 lat po ziemi oraz Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Przytoczone tytuły potwierdzają, że Whitta dobrze się czuje w apokaliptycznych, mrocznych i fantastycznych światach, zatem Project Athia idealnie się wpisuje w jego filmowy profil.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments