Project Scarlett – ile powinien kosztować? “Jesteśmy pewni tego, co tworzymy”

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 13.06.2019, 12:00 Aktualizacja: 13.06.2020, 15:20
Jason Ronald wypowiedział się na temat prognozowanej ceny Projektu Scarlett. Wciąż nie znamy konkretów, ale słowa “ jesteśmy bardzo pewni tego, co tworzymy. To zawiesi nową poprzeczkę dla tego, czego należy oczekiwać od konsoli do gier” raczej nie sugerują taniego sprzętu.
11 Udostępnień

Czy Project Scarlett będzie wyjątkowo drogi?

Project Scarlett, czyli konsola, która będzie następczynią Xboxa One zrobiło się bardzo głośno podczas E3 2019. Nowa konsola ma trafić do sprzedaży w wakacje 2020 roku. Według zapowiedzi z E3 2019 ma dojść do znacznego postępu w mocy (ten sprzęt ma być co najmniej czterokrotnie mocniejszy niż Xbox One), a procesor bazujący na architekturze Zen 2 od AMD oraz RDNA Radeona i użycie GDDR6 RAM,a także nowej generacji SSD ma pozwolić na ładowanie gier nawet czterdzieści razy szybciej. Wyświetlanie klatek podskoczyć ma do 120 fps. Microsoft nie podał jeszcze przybliżonej ceny konsoli Project Scarlett, ale już powstało pytanie, ile będzie kosztować ten sprzęt.

Przedstawiciele Microsoftu na razie orientują się w wysokości ceny na podstawie oczekiwań konsumentów i tego, żeby praca nad nową konsolą po prostu się opłaciła.

Dyrektor ds. zarządzania programem Jason Ronald udzielił w sprawie ceny Projektu Scarlett komentarza, który został opublikowany na łamach Windows Central:

Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są rozsądne progi cenowe dla konsoli i czego w tym względzie oczekują konsumenci. Jednocześnie w pewnych względach dokonujemy innowacji i przesuwamy granice. Na tym etapie nie udostępniamy żadnych szczegółów na temat ceny czy bardziej przybliżonej specyfikacji. Powiem jednak, że jesteśmy bardzo pewni tego, co tworzymy. To zawiesi nową poprzeczkę dla tego, czego należy oczekiwać od konsoli do gier – stwierdził.

Więcej newsów z E3 2019 i informacji na temat Projektu Scarlett znajdziecie tutaj.

Zobacz także:
Biomutant. Premiera gry już jutro
Premiery i zapowiedzi, 24 maj 2021
Knockout City. Już dziś możesz zagrać w zbijaka
Premiery i zapowiedzi, 21 maj 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments