Projekt Gaia skasowany. Nowa marka EA nie ujrzy światła dziennego

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 12:05 Aktualizacja: 26.02.2022, 12:05
Dużo się ostatnio dzieje wokół Electronic Arts i o ile wiadomość o usunięciu z Dragon Age’a elementów sieciowych była czymś, co ucieszyło graczy, to informacja o skasowaniu nowej marki wydawcy z pewnością rozczarowała. Projekt Gaia nigdy nie doczekał się pełnoprawnej zapowiedzi czy prezentacji, a jedyne materiały, jakie pojawiły się w sieci przedstawiały go na bardzo wczesnym etapie produkcji.
0 Udostępnień

Gra, która nie doczekała się zapowiedzi

Jason Schreier miał wczoraj dwa duże materiały dotyczące gier Electronic Arts, ale tylko jeden z nich był tym pozytywnym. Jak wynika z anonimowych źródeł dziennikarza Bloomberga, amerykański wydawca zdecydował się na skasowanie Projektu Gaia, czyli przygodowej gry akcji w stylu pierwszych Assassin’s Creedów. Jeśli wcześniej nie słyszeliście o tej produkcji, to nie jesteście w mniejszości – tytuł nie doczekał się nigdy oficjalnej zapowiedzi, a dotychczasowe materiały przedstawiały go na bardzo wczesnym etapie produkcji (jak choćby ten z zeszłego roku zaprezentowany podczas EA Play).

Za produkcję i rozwój przez ostatnie pięć lat odpowiedzialne było studio EA Motive, znane dotychczas jako współproducent gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen (Battlefront II i Squadrons). Firma powstała na potrzeby Jade Raymond, współtwórczyni serii Assassin’s Creed, która w 2015 roku dołączyła do Electronic Arts. Według źródeł Schreiera gra doczekała się przynajmniej jednego resetu w 2018 roku, a w tym samym czasie Rayomnd zdecydowało się odejść z EA, by dołączyć do Google’a i zajmować się rozwojem gier przeznaczonych na Stadię. Swoją drogą, dewelopera tam również już nie pracuje, o czym dowiedzieliśmy się w tym miesiącu.

Nie wiadomo, jaki był powód usunięcia gry, ale samo EA Motive dalej ma funkcjonować i być częścią Electronic Arts. Wydawca nie zdecydował się na skomentowanie sprawy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments