Nowy Dragon Age bez elementów sieciowych. Zmiana decyzji po klęsce Anthem

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 11:11 Aktualizacja: 26.02.2022, 11:11
Kolejne wieści z obozu Electronic Arts. Bez wątpienia pozytywne - zwłaszcza dla graczy lubiących produkcje dla jednego użytkownika, w których kluczowa jest historia. Jak poinformował Jason Schreier, nowy Dragon Age będzie pozbawiony elementów znanych z gier sieciowych, a EA chce, by BioWare wróciło do swoich korzeni.
0 Udostępnień

Zmiany w erpegu od BioWare

Od pierwszej zapowiedzi Dragon Age’a 4 (nazwa robocza) minęły już trzy lata, a od tamtej pory o grze nie dowiedzieliśmy się wiele więcej, prócz tego, że powstaje. Jak można się łatwo domyślić, zaczęło budzić to wątpliwości wśród fanów, a po odejściu Marka Darrahy, producenta wykonawczego serii Dragon Age, na początku grudnia zeszłego roku, sprawa zaczęła przybierać niekorzystny obrót, przynajmniej pod względem wizerunkowym. Od tamtego czasu doczekaliśmy się prezentacji kolejnego, mało treściwego zwiastuna, ale wczorajsza rewelacja ujawniona przez Jasona Schreiera z pewnością spodoba się fanom serii.

Z artykułu opublikowanego na Bloombergu wynika, że nowy Dragon Age będzie pozbawiony elementów znanych z gier sieciowych. Według anonimowych źródeł dziennikarza (najprawdopodobniej pracownicy BioWare) prace nad grą rozpoczęły się w 2015 roku, ale dwa lata później je zresetowano, by zaimplementować w produkcji mikropłatności i systemy wspierające wydawania dodatkowej gotówki podczas rozgrywki. Koncepcja jednak się zmieniła, a od kilku miesięcy trwają czynności przeprojektowania Dragon Age’a, by usunąć z niego tego typu elementy – skąd taka decyzja?

Sukces Jedi Fallen Order i klęska Anthem

Zdaniem informatorów Schreiera wpłynęły na to dwie sprawy – pierwszą z nich był sukces sprzedażowy Star Wars: Jedi Fallen Order, czyli gry przygodowej od Respawn Entertainment, która od początku do końca była produkcją tylko dla jednego gracza. Brakowało w niej mikropłatności ani żadnych elementów sieciowych, co na tyle spodobało się graczom, że tytuł przerósł oczekiwania wydawcy i sprzedał się w liczbie ponad 10 milionów kopii (stan na maj 2020 roku, czyli na 7 miesięcy po premierze).

Drugim powodem miała stanowić klęska Anthem. Prace nad aktualizacją Next zostały wstrzymane, a tytuł nie doczeka się nowej zawartości czy dalszych poprawek.

Electronic Arts nie odniosło się do informacji ujawnionych przez Schreiera, ale jeśli pojawi się stosowne oświadczenie, to wpis zostanie zaktualizowany. W samym artykule wspomniano natomiast, że wydawca chce, by BioWare wróciło do korzeni, co dobrze wróży na przyszłość innym projektom studia, w tym zapowiedzianemu niedawno nowemu Mass Effectowi.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments