Anthem Next skasowane. BioWare utrzyma serwery gry

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.02.2021, 10:14 Aktualizacja: 25.02.2022, 10:14
Looter-shooter od twórców Mass Effecta od początku nie miał lekko i po kiepskich recenzjach na grę spadła masa krytyki za błędy czy brak zawartości. Dla Anthem zapowiadano szereg dodatków, rozszerzeń i sezonów wsparcia, a całość miała być sprawną i przynoszącą duże zyski grą-usługą. Tytuł szybko jednak wrócił na deski kreślarskie i wygląda na to, że już nigdy z nich powróci.
demo anthem
0 Udostępnień

Gra dalej będzie dostępna

Jeszcze w lutym wspominaliśmy, że Electronic Arts planuje podjąć poważną decyzję dotyczącą Anthem – projekt miał doczekać się zwiększonego finansowania albo skasowania, a wszystkie prace wykonane przez 30-osobowy zespół BioWare Austin, który przygotowywał aktualizację Next, pójść do kosza. Okazuje się, że EA wybrało tę drugą opcję, ale ciężko mówić o zaskoczeniu, biorąc pod uwagę burzliwą historię tego looter-shootera.

Wczoraj na blogu firmy opublikowano wpis Christiana Daileya, jednego z producentów BioWare, który aktualnie pracuje nad Dragon Agem IV, a wcześniej zajmował się koordynowaniem zespołu z Austin. Zgodnie z treścią posta projekt Anthem Next został skasowany, a na serwerach gry nie pojawią się już nowości. Oprócz standardowej wzmianki o tym, że tworzenie gier jest trudne, deweloperzy chcą skoncentrować swoje wysiłki na tym, by kolejne projekty (oprócz nowego Dragon Age’a studio pracuje nad Mass Effectem 5 i remasterem przygód Sheparda) prezentowały się lepiej.

Anthem w swojej podstawowej wersji dalej będzie dostępny, a BioWare zobowiązało się do dbania o infrastrukturę sieciową gry. Czas pokaże, jak długo ów tytuł pozostanie „na chodzie”. W kontekście kiepskich premier (np. Cyberpunk 2077) często przywołuje się przykład No Man’s Sky, które po prawie pięciu latach od premiery wciąż jest ciekawą produkcją. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest inny i nie zawsze wszystko kończy się happy endem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments