Przeciek potwierdzony – Monster Hunter: Rise doczeka się wydania na PC

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 26.02.2021, 13:46 Aktualizacja: 26.02.2022, 13:46
Zgodnie z informacjami, jakie trafiły do sieci po wycieku z serwerów Capcomu, Monster Hunter: Rise okazał się jedynie czasowym tytułem na wyłączność Switcha. Ryozo Tsujimoto, producent, i Yasunori Ichinose, reżyser gry, potwierdzili tę informację w trakcie wywiadu z serwisem Fanbyte. Na premierę przyjdzie nam jednak długo poczekać.
0 Udostępnień

Populacja łowców potworów zwiększa się

W listopadzie zeszłego roku Capcom przyznał, że hakerzy złamali zabezpieczenia sieciowej infrastruktury firmy, co spowodowało wykradnięcie około terabajta danych, wśród których była dokumentacja na temat przyszłych planów wydawniczych firmy. Wśród informacji, które wyciekły do sieci, znalazła się wzmianka o Monster Hunter: Rise i o planowanym porcie tej gry na komputery osobiste.

Japońska firma nie skomentowała wtedy ujawnionych informacji, ale wygląda na to, że okazały się one prawdziwe. W wywiadzie opublikowanym na łamach Fanbyte Ryozo Tsujimoto, producent, i Yasunori Ichinose, reżyser gry, potwierdzili, że Monster Hunter Rise pojawi się na komputerach osobistych. Na premierę przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, bo do 2022 roku. Deweloperzy przyznają, że prace nad portem są na bardzo wczesnym etapie produkcji i nie mają żadnych konkretów do pokazania.

Przypominamy, że Monster Hunter: Rise ukaże się już 26 marca bieżącego roku na Switchu, a cena gry zarówno w wersji fizycznej, jak i cyfrowej to 59,99 dolarów. Przy okazji wydania tytułu pojawi się limitowana wersja Switcha zawierająca grę, a do sprzedaży trafi również dedykowany pad. Konsola w polskich sklepach kosztuje około 1900 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments