Przychód Pokemon Go ogromny. Ile zarobiła gra?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 10.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 10.07.2020, 12:45
Trzy miliardy dolarów przychodu Pokemon Go w pierwszych latach na rynku to spory sukces, ale są pod tym względem gry lepsze niż Pokemon Go. Nie należy do nich oczywiście niedawno wydane Wizards Unite, a fani gier mobilnych nie powinni być zaskoczeni. Ile przychodu Pokemon Go miało na tle konkurencji?
przychody pokemon go
0 Udostępnień

Ogromny przychód Pokemon Go. Ile zarobiła gra?

Jak informuje raport Sensor Tower, spadek popularności Pokemon Go po przejściowej modzie z 2016 roku nie sprawił, że gra nie odnosi sukcesów. Wręcz przeciwnie, fani gry stworzyli dość stałą bazę, która odpowiada za wysokie przychody z Pokemon Go. Ile zarobiła gra?

Przychody z Pokemon Go miały według raportu złożyć się na 2,65 miliarda dolarów. Gra ma być na najlepszej drodze do osiągnięcia kwoty 3 miliardów. Choć nie wiemy oczywiście, ile gra Pokemon Go zarobiła na czysto, wysokość przychodu Niantic ze stworkowego hitu robi wrażenie.

Gry lepsze niż Pokemon Go pod względem przychodów

Wiemy już, jakich rywali pokonało pod względem przychodów Pokemon Go. W ciągu pierwszych trzech lat na rynku Candy Crush Saga zgarnęła 1,86 miliarda, a Clash Royale 2,3 miliarda dolarów. Tym produkcjom nie udało się więc pobić hitu Niantic Games.

Grą mobilną lepszą niż Pokemon Go pod względem przychodów jest jednak nadal Clash of Clans. W ciągu pierwszych trzech lat na rynku gra fińskiej firmy Supercell osiągnęła tu liczbę 3,15 miliarda. W październiku 2018 roku raportowano, że CoC zostało ściągnięte ponad 600 milionów razy, zarabiając każdego dnia od premiery około miliona dolarów. Złożyło się to ostatecznie na 6 miliardów przychodu od 2012 roku.

Na przychód Pokemon Go najhojniej składaj się Amerykanie, odpowiadający za 35% sporej sumy. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wydali w grze szacunkowo około 928 milionów dolarów. Na drugim miejscu znajdują się Japończycy z 779 milionami.

Źródło: Game Reactor. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments