Przyjaciele znikają z Netfliksa. Gdzie oglądać Friends?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 10.07.2019, 11:00 Aktualizacja: 10.07.2020, 21:32
Namnażanie się kolejnych platform streamingowych nie wróży dobrze fanom seriali, którzy chcieliby mieć swoje ulubione produkcje w jednym miejscu. Już niedługo Przyjaciele znikną z Netfliksa i pojawią się w nowej usłudze HBO Max, choć nie wiemy jeszcze, jak wyglądać ma ona w Polsce. Gdzie oglądać Friends teraz?
sekunda z kazdego odcinka friends
49 Udostępnień

Warner Media zabiera Przyjaciół z Netfliksa

Fani kompulsywnego oglądania Przyjaciół w Netfliksie spodziewać mogli się tego od dawna. Posiadający obecnie prawa do Friends koncern Warner Media pragnie, aby magnetyzm kultowego sitcomu ciągnął naprzód nową platformę. Powstanie kolejnej usługi streamingowej było pewne przy posiadaniu tak olbrzymich zasobów serialowo-kinematograficznych. Zdaje sobie z tego sprawę również Netflix, który oficjalnie pożegnał sześcioosobowy gang:

Gdzie oglądać Friends – teraz i za rok

Do końca 2019 roku możemy oglądać Friends w dwóch źródłach: na Netfliksie oraz w Comedy Central. Stacja telewizyjna z okazji dwudziestopięciolecia serialu przygotowała kampanię reklamową. Skupia się ona na najbardziej ikonicznych momentach z życia nowojorskich bohaterów serii.

Od 2020 roku oglądać Friends będzie można wyłącznie na platformie HBO Max. Jest to nazwa nowej usługi, którą na bazie swojej olbrzymiej biblioteki licencyjnej uruchomić chce Warner Media. Oprócz Przyjaciół z Netflix znikną również Pretty Little Liars, a w nowej ofercie znajdą się chociażby superbohaterskie produkcje od CW. Niestety, nie wiemy na dzień dzisiejszy, jak i czy Warner Media zamierza dystrybuować HBO Max w Polsce.

AKTUALIZACJA:

Przedstawicielka HBO poinformowała, że na razie nie ma planów wprowadzenia HBO Max w Europie. Oznacza to, że fanom długich i wciągających sitcomów w Netflix pozostanie jedynie Jak poznałem waszą matkę.

Źródło: HBO, Variety. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments