Pyrkon 2020 przełożony na lipiec!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.03.2020, 18:25 Aktualizacja: 20.03.2021, 14:21
Organizatorzy Pyrkonu 2020 byli dotychczas dobrej myśli i nawet po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego i społecznej kwarantanny w całej Polsce nie byli skłonni do informowania o nowej dacie wydarzenia. To się jednak zmieniło - dwa tygodnie przed wyznaczonym sobie deadline'em przełożyli Pyrkon 2020 na lipiec. Co z biletami tych, którym nowy termin nie pasuje?
pyrkon 2020 przełożony na lipiec
16 Udostępnień

Z artykułu o Pyrkonie 2020 dowiesz się:

Kiedy odbędzie się Pyrkon 2020?

Tegoroczny Pyrkon jednak przełożony! Jak informują organizatorzy, konwent odbędzie się 10-12 lipca. Co z nabytymi dotąd biletami? – Tych z Was, którzy ze względu na nowy termin nie będą mogli uczestniczyć w Festiwalu, uspokajamy – będziecie mogli oczywiście zwrócić bilety. Jesteśmy w kontakcie z Eventimem i na dniach przedstawimy Wam procedurę, jak ubiegać się o zwrot – uspokaja w komunikacie ze strony festiwalu Joanna Dziedzic.

Organizatorzy nie odwołują Pyrkonu 2020 z powodu koronawirusa

Organizatorzy imprez masowych należą do ludzi, którym pandemia koronawirusa utrudnia życie w największym stopniu. Międzynarodowe agencje eventowe odwołują całe trasy koncertowe gwiazd światowej estrady, a ludzie uzależnieni od przychodów z wydarzeń kulturalnych mogą mieć olbrzymie problemy z przetrwaniem następnych miesięcy. Wielu fanów fantastyki oczekuje na jednoznaczne deklaracje w sprawie odwołania Pyrkonu 2020. Jak na razie organizatorzy konwentu nie chcą podejmować jednak radykalnych kroków.

Swoją decyzję o wstrzymaniu z ostatecznymi rozstrzygnięciami organizatorzy motywują rozwagą. – Nie chcemy podjąć pochopnej decyzji, sytuacja rozwija się dynamicznie, a do Pyrkonu pozostało sporo czasu. Nasza ekipa organizatorska pracuje bez zmian, ale cały czas monitorujemy sytuację wokół nas – deklarują w oficjalnym oświadczeniu na stronie konwentu. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do 2 kwietnia. W przypadku dalszego zagrożenia pandemicznego możliwe jest przeniesienie imprezy w czasie.

Gdzie odbyć ma się wydarzenie?

Konwent Pyrkon 2020 zgodnie z deklaracjami organizatorów odbyć ma się w dniach 10-12 lipca 2020 roku. Na teren konwentu będzie można wejść od godz. 10:00 w piątek 10 lipca. Bilety w kasach stacjonarnych nabywać można jednak już dzień wcześniej. W czwartek 09.07.2020 czynne będą od 9:00 do 19:00, a po rozpoczęciu eventu przez całą dobę.

Gdzie odbędzie się Pyrkon 2020? Podobnie jak kilka ostatnich edycji imprezy, konwent potrzebuje miejsca na dziesiątki tysięcy gości. W stolicy Wielkopolski taką możliwość oferują tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich, czyli MTP. Jest to miejsce położone naprzeciwko głównego dworca kolejowego, tak więc dotarcie na Pyrkon środkami komunikacji publicznej nie powinno stanowić większego problemu.

Wciąż nabyć można bilety na Pyrkon. Ile kosztują?

Mimo zagrożenia związanego z możliwością odwołania konwentu ze względu na pandemię koronawirusa, wciąż nabyć można bilety na Pyrkon 2020. Konwent przełożony został na 10-12 lipca. Przesunięciu uległy także okienka tańszych biletów w przedsprzedaży.

Bilety na poznański konwent dzielą się na dwa typy: standardowy i specjalny. Ten drugi uprawnia do otrzymania specjalnych koszulek projektowanych wyłącznie na Pyrkon 2020 oraz wstęp z pominięciem kolejek. Nabycie któregokolwiek z nich w przedsprzedaży pozwala na zarezerwowanie miejsc na dwa dowolne punkty programu. Spotkania z gwiazdami takimi jak Mike Pondsmith (twórca Cyberpunk 2077) albo pisarkami formatu Catherynne M. Valente przy olbrzymiej liczbie osób odwiedzających konwent mogą być przeładowane widzami, więc dla osób zainteresowanych konkretnymi punktami programu jest to świetna opcja.

W opcji jednodniowej ceny biletów są następujące:

  • Piątek – 59 zł
  • Sobota – 85 zł
  • Niedziela – 39 zł

Jeżeli chodzi o karnety na całe trzy dni, nabyć możemy je w kilku wariantach:

  • przedsprzedaż do 5 czerwca – 119 zł
  • standardowa cena – 139 zł
  • pakiet specjalny do 22 marca – 249 zł

W ramach pakietu specjalnego otrzymamy nie tylko bilet na Pyrkon 2020, wejście bez kolejki i możliwość rezerwacji miejsca na czterech punktach programu (w miejsce standardowych dwóch), ale także cyberpunkową koszulkę Pyrcorp Technology Inc, konwentowe gadżety i napój energetyczny Red Bull.

Grafika: Pyrkon.pl

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ditto
Ditto
3 lat temu

A czy w pakiecie specjalnym będzie jakaś figurka za dwa i pół koła?