Radio Commander – nowa propozycja na PC na Kickstarterze

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 13.03.2019, 13:03 Aktualizacja: 20.08.2020, 16:18
Na Kickstarterze wystartowała kampania tytułu Radio Commander - gry strategicznej, w której gracz wydaje polecenia żołnierzom na polu bitwy, jednak może śledzić sytuację tylko za pomocą mapy i radia. Dotychczas tytuł zebrał 1,909 $ i 163 osoby wspierające projekt.
5 Udostępnień

Radio Commander – trudne decyzje i dobra strategia

Radio Commander jest inspirowane wieloma prawdziwymi historiami. To opowieść o młodym amerykańskim żołnierzu, który zostaje złapany w wojnie, której (teoretycznie) nie można wygrać. Nasz bohater znajduje się sam w dżungli, gdzie zmuszony jest do walki z dobrze wyszkolonym i zdeterminowanym wrogiem. Jednak nie oznacza to, że kierujemy nim bezpośrednio na polu walki.

Gracz w Radio Commander wydaje rozkazy i śledzi sytuację wyłącznie za pomocą raportów głosowych. Nigdy nie ma pełnego obrazu tego, co dzieje się na polu bitwy, dlatego musi uważnie słuchać i na bieżąco wykonywać precyzyjne plany. Twórcy gry zapewniają, że Radio Commander nie jest kolejnym RTSem, w którym gracz jest tylko niewidzialną istotą unoszącą się nad polem bitwy. Do dowódcy, w którego wciela się gracz docierają dramatyczne wypowiedzi żołnierzy i od jego decyzji zależy, jak potoczą się ich losy. Autorzy gry w opisie tytułu na Kickstarterze podkreślają, że na wojnie nie ma oczywistego dobra i zła. Dlatego gracz będzie zmuszony do podejmowania trudnych wyborów ze wszystkimi ich konsekwencjami. Czasem będzie musiał decydować m.in. o tym, czy ryzykować życiem swoich żołnierzy, aby ocalić cywili.

Rozgrywka w Radio Commander

Cała rozgrywka to łącznie dziewięć misji, z której każda z nich ma trwać od 30 do 60 minut. Radio Commander przygotowywane jest w trybie single player. Gra ma mieć angielską, hiszpańską, niemiecką, francuską, polską i chińską (uproszczoną) wersję językową. Radio Commander docelowo ma trafić na PC-ty i być dostępna na Steamie, jednak twórcy nie wykluczają wypuszczenia tytułu także na inne platformy. A skoro o twórcach mowa – jednym z autorów projektu jest Tomasz Pstrągowski, dziennikarz współpracujący z naszą redakcją. Tym bardziej trzymamy kciuki za zebranie funduszy!

Obecnie Radio Commander ma 163 osób wspierających projekt i zebrało 1,909 z potrzebnych na ruszenie projektu 7,482 dolarów. Do końca zbiórki zostało 29 dni (stan na 13 marca 2019 r.).

Radio Commander – wymagania sprzętowe

Podajemy minimalne wymagania do Radio Commander:

OS: Windows 7 / 8 / 10
Processor: Intel Core i3 3.2 GHz, AMD Phenom II X4 955 – 4 Core, 3.2 GHz
Memory: 4 GB RAM
Graphic card: GeForce GTX 560 / Radeon HD6870
DirectX: v11
Storage: 4 GB

“Radio Commander będzie naszą pierwszą opublikowaną grą, więc możesz uwierzyć, że jesteśmy bardzo zmotywowani, aby stworzyć najlepszą możliwą grę. Wiesz, masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie i to wszystko” – piszą autorzy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments