Ratchet & Clank: Rift Apart premierowo na PlayStation 5!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 15.06.2020, 16:46 Aktualizacja: 23.07.2021, 13:26
Ogłoszeń tytułów przeznaczonych na konsolę nowej generacji PlayStation 5 stopniowo przybywa. Poznaliśmy kolejny. Tym razem jest nim platformowa gra Ratchet & Clank: Rift Apart. Premiera nowej wersji kultowej serii przygotowywana jest przez studio Insomniac Games. Czego oczekujemy?
premiera Ratchet and Clank: Rift Apart już na PS5
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Ratchet & Clank: Rift Apart poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Ratchet & Clank: Rift Apart?

Ratchet & Clank: Rift Apart to kolejny tytuł w ostatnim czasie, który został oficjalnie zapowiedziany na PlayStation 5. Przypomnijmy, że wśród nowości na PS5 prezentowanych podczas Future of Gaming znajdują się chociażby Spider-Man Miles Morales czy Gran Turismo 7. Oferta produktów na konsolę nowej generacji od Sony jest stale poszerzana i na pewno zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Ratchet and Clank: Rift Apart wykorzysta możliwości sprzętowe dawane przez PS5

Nie wiemy, kiedy dokładnie ukaże się Ratchet & Clank: Rift Apart, lecz na pewno jednym z potencjalnych scenariuszy jest premiera w bieżącym jeszcze roku. Choćby przytoczona gra z człowiekiem-pająkiem ma trafić na rynek w grudniu w okresie okołoświątecznym. Za przygotowanie Ratchet & Clank: Rift Apart, która jest kolejną częścią zapoczątkowanej w 2002 roku serii, odpowiada zresztą to samo studio Insomniac Games, więc mogą szykować im się dwie duże premiery w jednym czasie. Wydaniem gry zajmie się natomiast firma Sony Interactive Entertainment.

Nowe przygody Ratcheta

O fabule zbyt wiele jeszcze powiedzieć nie możemy. Na pewno wcielimy się w postać Ratcheta, na którego czekają zupełnie nowe, nie zawsze bezpieczne przygody. Jak to w przypadku gier platformowych bywa, będziemy dużo skakać, biegać i używać rozmaitych przedmiotów, a także kolekcjonować wyjątkowe bonusy, pozwalające na rozwój postaci.

gameplay Ratchet and Clank: Rift Apart będzie niezwykle dynamiczny

Z pewnością nie zabraknie przeciwników i bez względu na to, kim oni będą, czeka nas wiele trudnych misji do wykonania. Na szczęście charakterystyka głównego bohatera historii obejmuje dostęp do rozmaitych broni i Ratchet ma w swoim ekwipunku pistolety, karabiny, granaty, a nieobca jest mu także walka wręcz. Ponadto to bohater niezwykle wysportowany i zwinny, zatem w odpowiednich momentach może się wykazać sztuką skutecznego uniku.

Rozgrywka z grafiką na najwyższym poziomie

Ratchet & Clank: Rift Apart został przygotowany z myślą o PlayStation 5, zatem już od podstaw projektu jego twórcy mieli na uwadze, aby przygotować najwyższej jakości oprawę audiowizualną. Pierwsze efekty, z którymi podzielono się za sprawą publikacji materiałów promocyjnych, są doprawdy zachwycające. Tak pod względem wizualnym, jak i dynamiki rozgrywki, na którą pozwalają możliwości techniczne PS5.

Momentami gra przypomina bardziej kinową produkcję (a takowa ukazała się przed czterema laty, zbierając dość chłodne recenzje) niż produkt przeznaczony na konsole. Co warte szczególnej uwagi, Ratchet & Clank: Rift Apart używa technologii ray tracingu do wyświetlania części efektów. Bez wątpienia tak rewelacyjna warstwa graficzna o możliwej rozdzielczości 4K uprzyjemni samą rozgrywkę, którą podziwiać będziemy z perspektywy trzeciej osoby.

Gameplay, który poza standardowymi dla gier platformowych zadaniami cechuje nie tylko spora dawka przygody, lecz także humoru. Z taką charakterystyką mamy do czynienia od samego początku serii i nawet sceny strzelanin potrafią dostarczyć użytkownikowi pozytywnych emocji. Nie bez przyczyny o produkcjach Ratchet & Clank mówi się jako grach rodem z wytwórni Pixar.

W omawianej grze znaczącą nowością będą przenosiny w czasoprzestrzeni. Za pośrednictwem specjalnych portali nasi bohaterowie będą mogli w mgnieniu oka zmienić położenie – nie tylko w znaczeniu terytorialnym, lecz także czasowym. Światów do eksploracji ma być całkiem sporo, co na pewno wydłuży czas rozgrywki oraz dostarczy użytkownikom jeszcze większej ilości wrażeń. A ładowanie kolejnych obszarów ma być na PS5 kwestią sekund i nie wymagać długiego oczekiwania na wczytanie się danej lokacji!

Właśnie takich powrotów znanych serii oczekujemy na konsolach nowej generacji, a przede wszystkim PlayStation 5!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments