Relax. Antologia opowieści rysunkowych już 13 marca!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 12.03.2019, 15:09 Aktualizacja: 12.03.2020, 15:09
Relax to najważniejsze pismo w historii polskiego komiksu, które ukazywało się w latach 1976–1981 i ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych - przypomina wydawnictwo Egmont. Okazją do tego jest zbliżająca się premiera trzeciego tomu Relax. Antologia opowieści rysunkowych.
0 Udostępnień

Relax. Antologia opowieści rysunkowych

Egmont 13 marca wyda trzeci tom pisma Relax. Antologia opowieści rysunkowych. Kiedyś magazyn Relax był pierwszym po wojnie pismem poświęconym wyłącznie komiksom. Przedstawiono w nim komiksu o tematyce humorystycznej, fantastycznej, wojennej czy historycznej.
Na jego łamach publikowali najważniejsi polscy rysownicy, których komiksy są czytane do dziś. W trzecim albumie znajdziemy prace Janusza Christy, Grzegorza Rosińskiego, Marka Szyszko, Jerzego Wróblewskiego, Witolda Parzydło, Szymona Kobylińskiego i Zbigniewa Wójcickiego. W najnowszym tomie znajdują się zróżnicowane tematycznie i stylistycznie opowieści gigantów polskiego komiksu, między innymi:

  • prace Szymona Kobylińskiego Poselstwo do Gniezna,
  • Nieco praktycznych porad duchowych…,
  • Historia z uśmiechem,
  • Przybysze Grzegorza Rosińskiego,
  • Bionik Jaga Marka Karmowskiego,
  • Wywiadowca XX wieku Jerzego Wróblewskiego.

Jak przyznaje Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksów, przygotowanie takiej antologii to trudny proces. Wiele oryginalnych plansz zaginęło w ciągu minionych dekad. Trzeci tom ponownie stanowi reprezentatywny wybór komiksów, stylów i tematów, które oferował Relax i prezentuje perełki z legendarnego pisma, które warto powspominać i odkryć na nowo.

Tytuł: Relax. Antologia opowieści rysunkowych, tom 3
Scenariusz: różni autorzy
Rysunki: różni autorzy
Oprawa: twarda

Źr: Egmont

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments