Remake XIII zadebiutuje w listopadzie

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.04.2019, 18:11 Aktualizacja: 19.04.2019, 18:11
Firma Microids zapowiedziała remake gry XIII, czyli komiksowej strzelanki, która pierwotnie ukazała się 16 lat temu nakładem Ubisoftu. Nowa wersja XIII ma zadebiutować 13 listopada na PC, PS4, Xbox One i Switch.
0 Udostępnień

XIII na PC, PS4, Xbox One i Switch – fabuła

W XIII gracze będa kierować Trzynastką, pozbawionym wspomnień żołnierzem, który został oskarżony o zamordowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych. W trakcie kampanii będą próbowali odkryć tożsamość Trzynastki i sprawdzić, czy rzeczywiście dopuścił się zarzucanego mu czynu. Kampania składa się z 34 poziomów.

Jak na strzelankę przystało będziemy korzystać z szeregu zróżnicowanych broni. Do dyspozycji garczy będa nie tylko karabiny i pistolety, ale także noże do rzucania. Przeciwnicy będą kontrolowani przez sztuczną inteligencję. Gra XIII to adaptacja belgijskiej serii komiksów o tej samej nazwie. Autorami komiksów są Jean Van Hamme i William Vance. Komiksy były dostępne w Polsce.

XIII – odwołania do pierwowzoru gry

W remake’u powróci charakterystyczny znak XIII – komiksowa oprawa graficzna. oczywiście zostanie odświeżona w odpowiedni sposób. Określenie “remake” w stosunku do tytułu zastosowali sami twórcy, także mamy dość mocną sugestię tego, że zmiany będą nieco większe niż standardowe podniesienie rozdzielczości.

Za nowe wydanie strzelanki odpowiadają deweloperzy ze studia PlayMagic. To założony w 2014 roku zespół, który siedzibę ma na Malcie. Ekipa PlayMagic liczy sobie 30 osób, które wcześniej były zaangażowane w prace nad takimi tytułami jak m.in. Call of Duty i Total War.

Zobacz także:
Cyberpunk 2077. Westbrook nową dzielnicą w grze
Aktualności o grach, 9 Lip 2020
League of Legends: Lillia to nowy champion!
Aktualności o grach, 9 Lip 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o