Seria Resistance z szansą na powrót?

Michał Krawiel Gry Publikacja: 8.08.2018, 13:32 Aktualizacja: 8.08.2018, 13:32
Od premiery Resistance 3 minęło już dobrych kilka lat, jednak nie milkną domysły co do kolejnej części. W wywiadzie dla australijskiego Findera ustosunkował się do nich James Stevenson, manager ds. komunikacji w studiu Insomniac Games, odpowiedzialnym za wykreowanie kultowej serii.
Czy Resistance wróci na konsole?
0 Udostępnień

Pierwszoosobowa strzelanina, której premiera miała miejsce w 2011 roku, była trzecią częścią jednej z flagowych serii PlayStation3. Mimo doskonałych ocen ze strony recenzentów oraz bardzo dobrego odbioru wśród fanów, nie udało jej się osiągnąć tak dobrych wyników sprzedaży jak grze Killzone: Shadow Fall. Nic dziwnego więc, że studio Insomniac skupiło się na tworzeniu innych hitowych tytułów, jak na przykład przebój 2016 roku Ratchet & Clank czy zapowiadany na 7 września br. Spider-Man. Czy seria wróci na PS4? 

Podczas pokazu prasowego tego ostatniego tytułu, dziennikarzowi portalu Finder, Chrisowi Steadowi, udało się zadać kilka pytań również odnośnie serii Resistance.

Czy jest jakaś szansa na jej wskrzeszenie?

Bardzo mała, ale przez lata nauczyłem się, aby nigdy nie mówić nigdy. Sądzę, że dużo ludzi mile wspomina gry z serii Resistance z czasów PS3, jednak po prostu nie mamy kolejnej części w planach na najbliższą przyszłość – stwierdził James Stevenson, manager ds. komunikacji w studiu Insomniac Games.

Czy zagorzali fani serii powinni zatem stracić wszelką nadzieję?

Przenośne wersje gry na PSP i Vita tworzyli oczywiście inni deweloperzy, a Sony posiada prawa autorskie do gier z tego uniwersum. Jeśli naprawdę mocno chcieliby zrobić Resistance 4, a my nie moglibyśmy lub nie chcielibyśmy tego dokonać, Sony jak najbardziej mogłoby zaangażować innych deweloperów. To jednak zależałoby od Sony, a nie od nas – nie rozwiewa wątpliwości Stevenson.

Szanse na powrót są małe, ale zawsze jest szansa

Zdaniem portalu Finder szanse na wskrzeszenie serii są więc bardzo małe, o czym świadczyć ma nie tylko brak sentymentów studia Insomniac Games (udanie zerwali z hitową serią Spyro rozpoczętą jeszcze w latach dziewięćdziesiątych), ale także słabnąca sprzedaż każdej kolejnej części cyklu Resistance – od ponad 4 milionów kopii części pierwszej aż po niecałe 2,5 miliona części drugiej oraz 1,5 miliona części trzeciej.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments