Riot Games pracuje nad grą MMO w świecie League of Legends

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 21.12.2020, 12:40 Aktualizacja: 21.12.2021, 12:40
LoL nie jest już tylko grą typu MOBA – to wielopoziomowy byt z własnym uniwersum, bohaterami czy nawet zespołem muzycznym (wirtualna grupa K/DA zdobyła serca nie tylko fanów gier). Riot Games zapowiedział opracowanie kilkunastu nowych projektów w tym świecie i po ogłoszonym niedawno turowym erpegu Ruined King dostaliśmy potwierdzenie, że studio pracuje nad własnym MMO, osadzonym rzecz jasna w świecie League of Legends.
0 Udostępnień

Gra powstaje, ale to wszystko, co o niej wiadomo

Ponad dwa lata temu Patryk „PefriX” Manelski opublikował na łamach serwisu Ja, Rock artykuł, w którym analizował plotkę dotyczącą MMO w świecie League of Legends. Wtedy nie dawałem tym nieoficjalnym doniesieniom wiary, okazało się jednak, że przez minionych kilkadziesiąt miesięcy zmieniło się więcej, niż przypuszczałem.

Przede wszystkim powstało Riot Forge Games, czyli wydawnictwo mające sprawować pieczę nad pobocznymi projektami osadzonymi w uniwersum League of Legends. W ramach niego opublikowana została karcianka Legends of Runeterra, a miesiąc temu zapowiedziano Ruined King: A League of Legends Story, czyli turową grę RPG. W piątek natomiast Greg Street, jeden z twórców World of Warcraft, poinformował o pracy nad „dużą (niektórzy mogliby nawet powiedzieć, że masywną) grą, o stworzenie której prosiło wielu fanów Riot Games”.

Jedna z graczek wprost zapytała, czy chodzi o MMO, co w odpowiedzi potwierdził Street, a następnie wiadomość ta została udostępniona przez innych pracowników Riot Games, w tym Wiktora Cegłę, szefa działu wydawniczego na wschodnią Europę.

To na razie tyle, co wiadomo o nowym projekcie Riotu – na pierwsze konkrety trzeba będzie poczekać jeszcze długi czas, ale fanom raczej nie będzie to przeszkadzać. W końcu twórcy League of Legends regularnie dostarczają nowości do swoich gier, co bardzo podoba się społeczności.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments