Ruined King. Turowe RPG w świecie League of Legends oficjalnie zapowiedziane

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 2.11.2020, 11:26 Aktualizacja: 2.11.2021, 11:29
Pomimo że Riot Games znane jest głównie z opracowania League of Legends, to w ostatnim czasie studio próbuje zerwać z wizerunkiem "gości od jednej gry", wydając i zapowiadając kolejne produkcje. Jeszcze w zeszłym roku firma zapowiedziała utworzenie wydawnictwa sprawującego pieczę nad pobocznymi projektami w świecie LoL-a, a Ruined King: A League of Legends Story będzie jednym z nich.
0 Udostępnień

Szykują się nowe przygody dla fanów LoL

Pomimo sporego sukcesu Valoranta (nasze wrażenia z wersji beta przeczytacie tutaj), Riot Games nie ma zamiaru zwalniać tempa w kwestii tworzenia i wydawania nowości. Powołane w zeszłym roku wydawnictwo zajmujące się grami w uniwersum League of Legends jest w końcu w stanie przedstawić pierwsze informacje o swoim najnowszym projekcie. Ruined King: A League of Legends Story będzie turową grą RPG dla jednego użytkownika, w której przyjdzie nam pokierować sześcioma postaciami znanymi z oryginału.

Na zaprezentowanej animacji widać Miss Fortune, Illaoi, Brauma, Yasuo, Ahri i Pyke’a i to właśnie z nich gracze zbudują swoją wymarzoną drużynę, która podobnie jak w Mass Effectach, składać się będzie z maksymalnie trzech bohaterów. O ile twórcy nie przewidują opcji romansowania pomiędzy postaciami, to sami bohaterowie zyskają możliwość wchodzenia w różne interakcje pomiędzy sobą, pogłębiając tym samym swoje relacje. Dotyczy to zarówno akcji poza głównymi misjami, jak i w ich trakcie, jednak nie podano konkretów, w jaki dokładnie sposób zostanie to rozwiązane. Nową grę w świecie League of Legends tworzy 20-osobowy zespół.

Póki co brak szczegółów odnośnie do fabuły – wiadomo jedynie, że bohaterowie udadzą się na Wyspę Cienia (kraina umarłych w świecie League of Legends), by zbadać tajemniczą Czarną Mgłę. A ja wkurzałem się na Bungie, że nie potrafi wykrzesać się odrobiny kreatywności pod względem nazw…

Tak czy inaczej, oprócz krótkiej animacji (na materiał z rozgrywki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać) deweloperzy ze studia Airship Syndicate, którzy na swoim koncie mają już ciepło przyjęte Battle Chasers i Darksiders: Genesis, zdradzili, kiedy możemy spodziewać się ich erpega w świecie LoL-a. Gra pojawi się na rynku na początku 2021 na komputerach osobistych (Steam i Epic Games Store) oraz konsolach obecnej generacji (PS4, Switch). W przyszłości planowane jest również wydanie produkcji na Xbox Series X|S i PlayStation 5.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments