Rocket Arena. Premiera ekscytującej strzelanki już dziś!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 14.07.2020, 14:47 Aktualizacja: 14.07.2021, 14:52
W ostatnim czasie Electronic Arts ogłosiło, że wspomoże i wyda takie tytuły jak Takes Two od Hazelight Studios oraz Lost in Random studia Zoink. Na tym nie koniec. EA weźmie pod swoje skrzydła również zręcznościową strzelankę przygotowaną przez Final Strike Games. Premiera Rocket Arena już dziś!
premiera Rocket Arena już w lipcu!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Rocket Arena?

Rocket Arena po raz pierwszy zapowiedziano podczas EA Play Live 2020. Od tego czasu minęło zaledwie kilka tygodni, a arenowy shooter już trafia na rynek gier wideo. Jego premiera przewidziana jest bowiem na dokładnie 14 lipca. Wyprodukowaniem gry zajęło się studio Final Strike Games, za wydanie natomiast odpowiada Electronic Arts.

gameplay Rocket Arena jest bardzo dynamiczny

Drugie z przedsiębiorstw chętnie współpracuje z zewnętrznymi deweloperami i stara się promować ich produkty. Do cross-platformowej rozgrywki w Rocket Arena przystąpić będą mogli użytkownicy rozmaitych urządzeń – gra wydana zostanie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Oprócz sklepów cyfrowych właściwych dla danych konsol, produkcja

Rakiety rządzą światem

W Rocket Arena trafiamy do świata, w którym obiektem największego zainteresowania są rakiety. Fascynacja urosła do tego stopnia, że zaczęto organizować Rocket Championship Tour – wyjątkowe mistrzostwa, w których zawodnicy mogą się wykazać równie wyjątkową sztuką strzelania z rakiet.

Oczywiście wszystko oparte jest na rywalizacji, zatem nie brakuje tych, którzy pragną zdobyć tytuł mistrza. Podobne marzenia towarzyszą naszemu bohaterowi. Wcielając się z zawodnika, dołączamy do drużyny i w trzyosobowym gronie rozpoczynamy zmagania na rozmaitych arenach.

Zostań mistrzem rakietowych zmagań

Rozgrywka w zręcznościowej strzelance Rocket Arena postrzegana jest z perspektywy pierwszej osoby i oparta na krótkich, dynamicznych starciach między dwiema trzyosobowymi drużynami. Każdy z użytkowników ma do wyboru jednego spośród rozbudowanego grona zawodników, zróżnicowanych pod kątem indywidualnych umiejętności oraz dostępu do rodzajów rakiet.

Oczywiście w trakcie zabawy i wraz z postępem gry możemy rozwijać naszą postać, zyskując nowe zdolności oraz możliwości korzystania z coraz to lepszych rakiet. Będziemy mogli obierać nowe strategie i rozwiązania taktyczne, aby stale zaskakiwać naszych rywali. Szykuje się całkiem spora konkurencja, zatem warto zadbać o to, aby każdy z członków trzyosobowej drużyny stale się rozwijał.

Poza korzystaniem z rakiet należy się nauczyć również sztuki uniku, przyspieszenia, a także wykorzystywać inne przedmioty. Przydatnymi gadżetami są magnes na rakiety, miny oraz inne zastawione materiały wybuchowe. Istnieje także opcja spersonalizowania postaci i zmieniania jej wyglądu. Progres w grze i osiągane wyniki pozwolą na zaopatrzenie się w nowe, efektowne kostiumy.

Rywalizacja toczy się na wielu obszarach – miejscach egzotycznych, jak dżungle i pustynie, oraz wysokorozwiniętych technologicznie. Starcia są zatem zróżnicowane nie tylko pod kątem ich uczestników oraz stosowanych broni, lecz także scenerii. Poza walką warto starać się eksplorować również lokacje – każda zawiera bowiem ukryte sztuczki oraz tajemnice. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ zaskakujących pułapek także nie brakuje.

W Rocket Arena dostępne są cztery tryby. W Knockout trzeba trzykrotnie wyrzucić za arenę każdego członka przeciwnego zespołu. W Rocketball musimy przejąć piłkę i strzelić nią do bramki rywala. W Mega Rocket kluczowe jest przejmowanie stref pojawiających się losowo na arenie. W Rocketbot Attack natomiast rozgrywka bazuje na drużynowej walce z robotami sterowanymi przez sztuczną inteligencję.

Poznaj wymagania sprzętowe gry

Podajemy istotne informacje dla posiadaczy tradycyjnych komputerów osobistych.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit
 • Procesor: Phenom X3 8650 lub lepszy/Core i3 lub lepszy
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon HD 4850 lub lepsza/GeForce GTX 460 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 64-bit
 • Procesor: Phenom II X3 lub lepszy/Core i5 lub lepszy
 • Pamięć: 6 GB RAM
 • Karta graficzna: Radeon RX 480 lub lepsza/GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 • Miejsce na dysku: 30 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za grę?

Rocket Arena w wersji na PC można byłozamawiać w przedsprzedaży za pośrednictwem serwisu Origin. Koszt Standardowej Edycji wynosi 129,90 złotych. Bonusem przedsprzedażowym był epicki strój Rev „Wrotki”.

Alternatywą pozostaje sięgnięcie po Edycję Mityczną – w wysokości 179,90 złotych. W przypadku tego wydania, poza powyższym bonusem przedsprzedażowym, lista dodatków jest znacznie dłuższa:

 • Mityczny strój Jayto „Strażniczy feniks”
 • Epicki strój Kayi „Lodowa księżniczka”
 • Epicki strój Blastbearda „Cyberżeglarz”
 • Epicki strój Izell „Kamienna świątynia”
 • Epicka smuga megawystrzału „Pulsar”
 • Epicka smuga powrotna „Fragment”
 • Paliwo rakietowe: 1000 jednostek

Powyższe edycje obowiązują także na konsole. W przypadku Xbox One podstawowe wydanie kosztuje 129,99 złotych, Edycja Mityczna natomiast 179,99 złotych. Jeżeli chodzi o wersję na PS4, jest to odpowiednio: 124 zł oraz 169 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments