Rocket League za darmo! Poznaj szczegóły

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 22.07.2020, 11:49 Aktualizacja: 22.07.2021, 11:49
Już od dłuższego czasu w obrębie Rocket League dochodziło do ważnych zmian. Gra przestała być dłużej wspierana na urządzeniach z systemami Linux oraz macOS, a producent i wydawca Psyonix został przejęty przez Epic Games. Tymczasem szykuje się kolejny przełom. Już niedługo nowi właściciele udostępnią Rocket League za darmo!
Epic Games udostępnia Rocket League za darmo!
0 Udostępnień

Rocket League przechodzi na model Free to Play

Początki omawianej gry sięgają 2015 roku, gdy na początku lipca trafiła na rynek – początkowo w wersjach na PC oraz PlayStation 4. W kolejnych dwóch latach doczekała się wydania na Xbox One, a także Nintendo Switch, co potwierdza stały wzrost zainteresowania nietypową grą piłkarską, w której za strzelanie goli odpowiedzialne są samochody.

Epic Games przejęło Psyonix, twórców Rocket League.

Obecnie następuje prawdziwy przełom dla produkcji i wyznaczony zostaje zupełnie nowy kierunek dalszego rozwoju – Rocket League stanie się dostępna za pośrednictwem Epic Games Store i to zupełnie za darmo. Gra nie będzie dłużej możliwa do pobrania poprzez platformę Steam. Na serwisie pozostanie jednak aktywna dla dotychczasowych użytkowników – bez względu na to, czy w Rocket League grają od dwóch tygodni, czy ich przygoda z produkcją Psyonix trwa od pięciu lat.

Rocket League za darmo, ale z nowymi możliwościami

Teoretycznie mogłyby być obawy, że skoro gra stanie się darmowa, to kosztem jej ogólnej jakości. Oczywiście podstawowe cechy samochodowych zmagań na boisku pozostaną niezmienione i wciąż możemy liczyć na tę samą dawkę zawrotnych, dynamicznych i nierzadko iście zwariowanych piłkarskich akcji. Co jednak bardziej istotne, twórcy Rocket League zapowiadają szereg zmian:

 • podejmą prace udoskonalające interfejs menu,
 • przebudują i ulepszą tryby turniejów oraz wyzwań,
 • nie zapomną o usprawnieniu funkcji cross-play, pozwalającej na przystąpienie do wspólnej rywalizacji posiadaczom różnych sprzętów,
 • wprowadzą funkcję cross-platform progression, w ramach której możemy rozpocząć dany tryb rozgrywki na domowej konsoli, Xbox One albo PlayStation 4, a następnie kontynuować zabawę w tramwaju czy na spacerze przy użyciu przenośnego urządzenia Nintendo Switch.

Status Legacy dla wybranych

Rocket League za darmo będzie kuszącą propozycją dla tych, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli jeszcze zapoznać się z tą rozgrywką. Nie może być jednak tak, że nowi użytkownicy znajdą się w tym samym położeniu, co dotychczasowi gracze. Dla tych drugich, czyli osób posiadających Rocket League zanim została wydana darmowa wersja, przygotowano specjalny status Legacy.

Status Legacy zawiera:

 • wszystkie wydane dotychczas Rocket League-branded DLC za darmo
 • „Est. 20XX” – tytuł zawodnika z datą pierwszego roku uczestnictwa w zmaganiach Rocket League
 • ponad 200 przedmiotów ulepszonych do statusu Legacy
 • Golden Cosmos Boost
 • Dieci-Oro Wheels
 • Baner Huntress Player
 • Faded Cosmos Boost

Wszystkie bonusy przyznane zostaną użytkownikom w momencie udostępnienia Rocket League za darmo.

Bez wątpienia wypuszczenie gry za darmo poszerzy grono użytkowników. Można rzec, że to już nie pierwsza próba dotarcia do jeszcze większej ilości graczy. Od dłuższego czasu Rocket League jest dostępna w Xbox Game Pass – atrakcyjnej usłudze proponowanej użytkownikom przez firmę Microsoft.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments