Roswell, New Mexico już w HBO GO

Michał Małysa Seriale Publikacja: 17.01.2019, 6:11 Aktualizacja: 25.02.2020, 19:30
Wielbiciele paranormal romance nie mogą narzekać na brak serialowych doznań. Producentka popularnego The Originals przywraca do życia kultowy serial dla młodzieży sprzed ponad dwudziestu lat. Czy Roswell, New Mexico znajdzie tak oddanych fanów jak wersja z 1999 roku? Przekonamy się o tym z HBO GO.
roswell, new mexico
10 Udostępnień

Już gdzieś to widzieliśmy…

Popkulturowy szał na młodzieżowe tytuły w paranormalnym klimacie wcale nie rozpoczął się od Zmierzchu. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z książkami, filmami i serialami, w których główną rolę odgrywały istoty nie z tej ziemi oraz liczne wątki obyczajowe. Przed niemal dwudziestoma laty prym wiodły dwie produkcje telewizyjne: Roswell: W kręgu tajemnic (w oryginale po prostu Roswell) oraz Tajemnice Smallville (jak wyżej – Smallville). Udanie łączyły tematykę młodzieżową z fantastycznymi zjawiskami, nic zatem dziwnego, że zebrały sporą grupę oddanych fanów.

roswell, new mexico

O ile bohaterów tego drugiego serialu w ostatnich latach mogliśmy zobaczyć na małym i dużym ekranie niejednokrotnie (mowa tu w końcu o tak kultowych postaciach amerykańskiego komiksu jak Superman, Green Arrow czy Flash!), tak mieszkańcy Roswell odeszli nieco w zapomnienie. W końcu jednak i oni znajdą swoje miejsce w odświeżonej wersji starego przeboju. Wyprodukowane na zlecenie lubiącej fantastyczne klimaty stacji CW Roswell, New Mexico trafiło właśnie na małe ekrany.

Powrót do Nowego Meksyku

Obie wersje serialu bazują na książkowym cyklu Roswell High autorstwa Melindy Metz. Amerykańska pisarka umiejscowiła swoje powieści w miasteczku Roswell nieprzypadkowo – to właśnie tam w 1947 roku miał miejsce tak zwany Incydent w Roswell. Według teorii spiskowych na terenie znajdującej się w Nowym Meksyku farmy dojść miało do zatuszowanego przez FBI lądowania UFO. Niegasnące plotki o wylądowaniu obcych dały autorce asumpt do napisania młodzieżowej serii, której głównymi bohaterami jest trójka kosmitów, próbujących ułożyć sobie życie wśród uczniów fikcyjnego liceum Roswell High.

roswell, new mexico

Serial Roswell, New Mexico śledzi losy nieco starszych bohaterów. – Liz Ortecho (Jeanine Mason) opuściła miasteczko Roswell dziesięć lat temu, po śmierci swojej ukochanej starszej siostry. Teraz, kiedy jej ojciec robi się coraz bardziej schorowany, dziewczyna wraca w rodzinne strony. Po przyjeździe Liz odnawia relację ze swoją szkolną miłością – Maxem Evansem (Nathan Parsons), który jest teraz policjantem. Między starymi znajomymi ponownie zaczyna iskrzyć. Dziewczyna szybko odkrywa szokującą prawdę: jej ukochany jest przybyszem z obcej planety – czytamy w oficjalnych materiałach prasowych. Brzmi mocno młodzieżowo i mocno obyczajowo?

Fani paranormal romance poczują się jak w domu

Za realizację Roswell, New Mexico odpowiada Carina Adly Mackenzie, która wcześniej wykazała się już przy produkcji The Originals – spin-offu niezwykle popularnych Pamiętników wampirów. Fani podobnych klimatów z pewnością rozpoznają również wielu aktorów. Wcielający się w głównego bohatera Nathan Parsons zaliczył epizody we wspomnianym The Originals oraz True Blood, a wszystkie wymienione już tytuły przewijają się w filmografii kolejnych aktorów z czołówki: Michaela Trevino, Heather Hemmens oraz Jeanine Mason.

roswell, new mexico

Po produkcji, która trafiła właśnie na platformę HBO GO, spodziewać możemy się więc znanych i lubianych schematów. Liczne sceny romantyczne, melodramatyczne zwroty akcji oraz plejada młodzieżowych gwiazd – wszystko to ma szansę przyciągnąć do Roswell, New Mexico oddaną grupkę fanów. Jak zareagują starsi o dwadzieścia lat wielbiciele oryginalnego Roswell? O tym przekonać możemy się bardzo szybko.

Pierwszy odcinek Roswell, New Mexico już w HBO GO

Kolejne epizody Roswell, New Mexico oglądać będziemy mogli w HBO GO. Pierwszy odcinek wylądował na tej platformie 15 stycznia, a następne pojawiały będą się w każdą środę. Pierwszy sezon rozpisany jest na trzynaście odcinków, ale póki co zaplanowano emisję wyłącznie pierwszych trzech.

Czy znów będziemy mieli do czynienia z kuriozalną sytuacją sprzed dwudziestu lat, gdy fani oryginalnego serialu wymusili na producentach kontynuowanie emisji, wysyłając im tysiące butelek sosu tabasco (ulubionego dania bohaterów)?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments