Rust na PS4 i Xboksa One. Poznaliśmy datę premiery gry

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 29.03.2021, 15:34 Aktualizacja: 29.03.2022, 15:34
Twórcy Rusta poinformowali o dacie wydania ich produkcji na konsolach poprzedniej generacji. Ten survival, który na początku bieżącego roku przeżywał renesans na Steamie, pojawi się już w maju na PlayStation 4 i Xboksie One z szeregiem poprawek. Deweloperzy zapewniają, że gra to całkowicie oddzielny produkt, który będzie rozwijany niezależnie od wersji pecetowej.
0 Udostępnień

Survival na konsolach poprzedniej generacji

Zapowiedź konsolowej wersji Rusta pojawiła się jeszcze w zeszłym roku, ale dopiero teraz zdecydowano się na zdradzenie szczegółów – oprócz ujawnienia daty premiery poinformowano, czego tak naprawdę spodziewać się po Rust Console Edition. Gra nie będzie zaledwie portem na PS4 i Xboksa One, lecz oddzielnym produktem, za przygotowanie którego odpowiada studio Double Eleven. Przy okazji przygotowania tytułu deweloper natknął się na kilka mankamentów – początkowo czas załadowania całej mapy wymagał 45 minut, ale ostatecznie zmniejszono go do minuty, dzięki opracowaniu nowego systemu.

Ostatecznie deweloperzy są zadowoleni ze swojej pracy – Mark South, Chief Operating Officer w Double Eleven, komentuje efekt końcowy w następujący sposób:

Rust jest i na zawsze pozostanie dzieckiem i pomysłem Facepunch. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że możemy je wziąć i stworzyć własną konsolową edycję ich niesamowitej gry. Nasza wersja to nadal ten sam Rust, jaki ludzie znają, ale pod maską – tam, gdzie spędziliśmy ostatnie kilka lat – stworzyliśmy wyjątkowe środowisko, przeznaczone specjalnie na konsole i dla użytkujących je graczy. Z niecierpliwością czekamy na opinie, gdy fani zalogują się do gry tej wiosny.

 Premiera już wkrótce

Gra doczeka się również wydania w formie fizycznej, za dystrybucję którego odpowiadać będzie Koch Media. W sprzedaży pojawić ma się także “Rust Day One Physical Edition”, w skład której wejdzie dodatek “Future Weapons and Tools Pack”. Wszystko to zostanie udostępnione już 21 maja na PlayStation 4 i Xboksie One. Oczywiście pojawi się opcja uruchomienia na konsolach obecnej generacji za sprawą wstecznej kompatybilności. Warto również zauważyć, że Rust na konsolach doczeka się polskiej, kinowej wersji językowej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments