Saints Row V i inne ważne wieści z obozu THQ Nordic!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.08.2019, 10:00 Aktualizacja: 14.08.2020, 9:42
W raporcie finansowym wydawnictwa THQ Nordic pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat gier powstających w firmach zależnych od szwedzkiej firmy. Jedną z nich jest Saints Row V, nad którą pracować ma obecnie studio Volition. To niejedyne dobre informacje z THQ!
saints row v ogloszone przez thq nordic
3 Udostępnień

Trwają prace nad Saints Row V!

Szwedzki wydawca gier wideo THQ Nordic opublikował raport za pierwszy kwartał obecnego roku fiskalnego, który w przypadku tej firmy trwał od kwietnia do czerwca 2019 roku. Oprócz pochwalenia się niezłymi wynikami finansowymi, na które duży wpływ miał sukces recenzowanego przez Zagrano Metro Exodus), w raporcie pojawiły się również istotne informacje o nadchodzących projektach wydawniczych.

Najważniejszą informacją jest deklaracja o postępujących pracach nad kolejną częścią serii Saints Row. Ostatnia (nie licząc spin-offu Agents of Mayhem) pełnoprawna odsłona przygodowych gier akcji z sekwencjami wyścigowymi ukazała się w 2013 roku. Miało to miejsce jeszcze na konsolach poprzedniej generacji, czyli PlayStation 3 oraz Xbox 360, więc dobrze będzie zobaczyć lubiany przez graczy cykl w nowoczesnej odsłonie. Czy przeznaczonej na konsole obecnej generacji, czy na PlayStation 5 i Xbox Scarlett – tego jeszcze nie wiemy.

Czego jeszcze dowiedzieliśmy się z raportu THQ Nordic?

Raport THQ Nordic to nie tylko informacje o Saints Row V, choć faktycznie wieści z tworzącego grę studia Volition wydają się najbardziej hitowe. Poza nimi szwedzki producent ogłosił również, że:

  • Po turbulencjach związanych z powierzeniem prac nad Dead Island 2 studiom Yager Development oraz Sumo Digital za grę odpowiada obecnie Dambuster Studios, twórcy mocno średniego Homefront: The Revolution.
  • Studio Fishlabs (znane z serii gier Galaxy on Fire), wykupione jakiś czas temu przez jedną ze spółek THQ Nordic, pracuje nad nową franczyzą, która ma być grą science-fiction. Oprócz tego w przygotowaniu mają być inne, nieogłoszone projekt.
  • Po wykupieniu praw do serii pierwszoosobowych strzelanek TimeSplitters (ostatnia z nich ukazała się w 2005 roku) THQ Nordic udało się namówić do pracy Steve’a Ellisa, który pomagał będzie w wyznaczaniu nowego kierunku cyklu.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments