Sandman. Netflix zekranizuje komiks Neila Gaimana

Michał Małysa Seriale Publikacja: 1.07.2019, 13:17 Aktualizacja: 1.07.2020, 13:17
Netflix zekranizuje kolejną historię opartą na komiksach Neila Gaimana. Wcześniej wykupił prawa do ekranizacji serialu Lucyfer po tym, jak FOX zawiesił jego produkcję po trzecim sezonie. Teraz dowiedzieliśmy się, że platforma przymierza się do ekranizacji Sandmana.
12 Udostępnień

Netflix zekranizuje Sandmana! Kiedy premiera?

Sandman Neila Gaimana to jedna z najtrudniejszych i najbardziej fascynujących serii komiksowych. Za jakiś czas jej ekranizacja będzie dostępna na Netflixie. Niedawno platforma podpisała umowę z WarnerBros na wspólną produkcję serialu, więc na tę produkcję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale za to możemy być pewni, że Sandman powstanie.

Już kilkukrotnie próbowano zekranizować ten komiks, ale jeszcze nikomu się to nie udało, zawsze coś stawało na przeszkodzie. Ostatnio raz próbowano tego dokonać trzy lata temu – wtedy Sandman miał powstać jako pełnometrażowy film. Cóż, miejmy nadzieję, że Netflix jak zawsze nas nie zawiedzie – na tej platformie z reguły pojawiają się ekranizacje, które wcześniej były zapowiadane.

Sandman Neila Gaimana – fabuła

Sandman to opowieści o Śnie, władcy krainy marzeń sennych. To postać wzorowana na znanym z niemieckiego folkloru Piaskunie. W komiksie zazwyczaj określany jest jako Morfeusz. Pochodzi z tzw. rodziny Nieskończonych, posiada liczne rodzeństwo, czyli osoby reprezentujące różne elementy rzeczywistości. To m.in. Los, Śmierć, Rozpacz czy Pożądanie.

Główny bohater Sen wydostaje się na wolność po latach spędzonych w niewoli brytyjskiego maga. Musi podnieść z ruiny swoje królestwo i zmierzyć się z konsekwencjami swoich błędów z przeszłości. Z jednej strony dla Morfeusza najważniejsze są prawa Nieskończonych, których musi przestrzegać, więc w związku z tym potrafi postępować naprawdę bezwzględnie.

Z drugiej strony Sen jest bardzo niejednoznacznym bohaterem, więc często będzie oglądać jego wewnętrzną walkę. Co przypomina nam bardzo Lucyfera – głównego bohatera serialu o takim samym tytule. Serial Lucyfer to jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa, właśnie powstaje jej piąty sezon.

Serial Sandman – szczegóły. Co już wiemy?

Scenariusz Sandmana przygotuje Allan Heinberg, który wcześniej pracował nad Wonder Woman. Neil Gaiman. autor komiksu będzie producentem wykonawczym wraz z Davidem, Goyerem (Mroczny rycerz, Człowiek ze stali). Według źródeł The Hollywood Reporter donosi, Sandman ma być najdroższym serialem w historii DC Entertainemt.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments