Serial Cleaners, premiera Gamdeca i inne. Polskie akcenty na Future Games Show

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 26.03.2021, 12:12 Aktualizacja: 26.03.2022, 12:13
Na wczorajszej prezentacji Future Games Show zobaczyliśmy sporo zapowiedzi, zwiastunów czy materiałów z rozgrywki, a wiele z nich dotyczyło polskich produkcji. Zapowiedziany w zeszłym roku Serial Cleaners doczekał się oficjalnej prezentacji, a Gamedec, erpeg od Anshar Studios na podstawie powieści Marcina Przybyła o tej samej nazwie, otrzymał wreszcie datę premiery.
0 Udostępnień

Nowości z Polski

Future Games Show: Spring Showcase już za nami. Dostaliśmy wiele dużych i małych zapowiedzi, a spora część z zaprezentowanych gier pojawi się już wkrótce na komputerach osobistych i konsolach (produkcji mobilnych nie uświadczyliśmy). Warto zauważyć, że niejeden z wczorajszych zwiastunów dotyczył polskich gier, dlatego postanowiliśmy zebrać wszystkie zapowiedzi rodzimych twórców (również tych działających pod większymi wydawcami) w jednym miejscu.

A wszystko zaczęło się od Daedalic Entertainment

Ten niemiecki wydawca, który działa na rynku od 2007 roku zebrał całkiem pokaźne portfolio i wygląda na to, że nie żałował środków, bo dostał oddzielny, ponad 10-minutowy segment poprowadzony przez Stephanie Panisello (Claire Redfield z remake’u Resident Evil 2), który w całości został poświęcony nadchodzącym produkcjom Daedalic Entertainment. The Lords of the Rings: Gollum, główny punkt programu, nie zdominował jednak trzech polskich produkcji.

Hidden Deep, który w maju pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie

Miks horroru i przygodówki od Cogwheel Software zmierza na razie jedynie na komputery osobiste.

Dark Lord z kolejną prezentacją Glitchpunka

Zdaje się, że ten akcyjniak wchodzi w decydującą fazę, jeśli chodzi o promocję i produkcję, ponieważ pojawił się długi materiał z rozgrywki z komentarzem jednego z twórców. Wczesny dostęp produkcji wystartuje w drugim kwartale bieżącego roku tylko na komputerach osobistych (Steam).

Inkulinati, nietypowa strategia ze średniowiecznymi psami, królikami i osłami, z krótkim przypomnieniem

Gra kilkuosobowego studia Yaza Games pojawi się jeszcze w tym roku na komputerach osobistych.

Z innych nowości z Polski, które pojawiły się na prezentacji, warto wspomnieć o:

Gamedecu od Anshar Studios, którego premierę na Steamie, Epic Games Storze i GOG-u zaplanowano na 16 września.

VR-owym Warhammer: Age Of Sigmar, za produkcję którego odpowiada Carbon Studio. Gra ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Green Hell, które po wyjątkowo ciepłym przyjęciu na pecetach, już tego lata pojawi się na konsolach. Posiadacze PS4 i Xboksów One będą mogli sprawdzić grę już w czerwcu.

Serial Cleaners, które w końcu doczekało się zwiastuna z elementami rozgrywki. Nie jest on co prawda zbyt długi, ale jeśli chcecie posłuchać więcej o tej grze, to odsyłam do streama Michała Mielcarka, prezesa Draw Distance (studia odpowiedzialnego za grę), na którym autor opowiada o zmianach względem oryginału z 2017 roku. Zapis nagrania pojawi się również na kanale YouTube studia.

Movie Games, które również zaliczyło całkiem udany pokaz aż dwóch gier ze swojego portfolio. Mowa o Fire Commander, produkcji powstającej dzięki współpracy Atomic Wolf i Pixel Crow, której premierę zaplanowano na 15 września tego roku…

…oraz War Hospital od Brave Lamb Studio, który pojawi się czwartym kwartale 2022 roku na komputerach osobistych, PS4, PS5 i Xboksie Series X|S.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments