Serial Władca Pierścieni kręcony w Nowej Zelandii!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 1.07.2019, 11:00 Aktualizacja: 15.01.2021, 16:41
Jak donoszą wieści z drugiej półkuli, serial Władca Pierścieni kręcony ma być w Nowej Zelandii, zupełnie tak jak wersja kinowa, która oczarowała plenerami cały świat. Co jeszcze wiemy o serialu, który zmusił Amazon do zapłacenia 250 milionów dolarów za same prawa do wizji Tolkiena?
serial wladca pierscieni w nowej zelandii
20 Udostępnień

Amazon zdetronizuje Grę o Tron?

Osiem sezonów przebojowego serialu HBO na spokojnie pretenduje do miana najbardziej epickiej produkcji telewizyjnej wszechczasów, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę mocno dyskusyjny poziom kilku ostatnich odcinków finałowego sezonu. Nie wydaje się, żeby tytułowi HBO zagrozić mógł zapowiedziany ponoć na grudzień Wiedźmin, jednak zza horyzontu wyłania się inny poważny konkurent.

serial wladca pierscieni w nowej zelandii

Amazon wykupił w 2017 roku prawa do telewizyjnej adaptacji Władcy Pierścieni (zapłacić miał za to według niepotwierdzonych oficjalnie plotek nawet 250 milionów dolarów!). Na dzień dzisiejszy plany zakładają umiejscowienie fabuły serialu w tak zwanej Drugiej Erze – mrocznej epoce, która zaczęła się zwycięstwem nad Morgothem, a skończyła pierwszym pokonaniem Saurona i odebraniem mu cielesnej powłoki.

Serial Władca Pierścieni kręcony w Nowej Zelandii

Jak donosi The New Zealand Herald, co najmniej dwa różne studia filmowe z Nowej Zelandii przygotowują się do prac z twórcami serialu Władca Pierścieni. Oznacza to, że Lord of the Rings w wykonaniu Amazona skorzysta z tego samego piękna, które odpowiada za estetyczny sukces kinowego hitu Petera Jacksona. Jako potencjalne miejscówki wymienia się Auckland oraz Quennstown.

serial wladca pierscieni w nowej zelandii

Według ostrożnych zapowiedzi Amazona, serialu Władca Pierścieni powinniśmy spodziewać się w okolicach 2021 roku. Według umowy z właścicielami praw do dzieł Tolkiena produkcja co najmniej pięciosezonowej sagi rozpocząć ma się najpóźniej dwa lata od podpisania umowy, a obsada serialu Władca Pierścieni jest już dogadana!

Źródło: CNET, GameSpot, The New Zealand Herald. Grafika: Unsplash.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments