Shin Megami Tensei 3. Premiera remastera w Japonii już jesienią!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 28.07.2020, 12:27 Aktualizacja: 28.07.2021, 12:27
Dla fanów serii Megami Tensei nastały naprawdę przyjemne czasy – w 2021 roku wydana zostanie jej piąta odsłona, a zanim to nastąpi, gracze będą mogli odświeżyć jedną z dawniejszych części za sprawą przygotowanego remastera. Odświeżenia doczekał się Shin Megami Tensei: Nocturne. Przybliżamy najważniejsze informacje o jego premierze.
Premiera Shin Megami Tensei 3: Nocturne już jesienią!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster?

Premiera Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster obejmie dwa terminy. Pierwszy to 29 października 2020 roku – wówczas gra trafi na sklepowe półki wyłącznie w Japonii. Gracze z pozostałej części świata będą musieli uzbroić się w większą cierpliwość, ponieważ globalną premierę zaplanowano na pierwszy lub drugi kwartał 2021 roku.

O ile zapowiedziana na przyszły rok premiera Shin Megami Tensei 5 odbędzie się wyłącznie w wersji na Nintendo Switch, tak Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster trafi na rynek również w wydaniu na PlayStation 4. Jest to bardzo ładny ukłon w kierunku użytkowników konsol Sony. Przypomnijmy, że oryginał z 2003 roku ukazał się tylko na PlayStation 2.

Demony atakują Tokio

Za przygotowanie oraz wydanie omawianej produkcji odpowiada firma Atlus, czyli studio, w którego dorobku znajduje się także oryginał sprzed siedemnastu lat. Akcja gry, można rzec, że zgodnie z obowiązującą w obrębie serii tradycją, zostanie osadzona w postapokaliptycznym Tokio. Miasto zostało zaatakowane przez wrogo nastawione do społeczeństwa demony.

Użytkownik wciela się w licealistę, który przybywa do stolicy z intencją złożenia wizyty przebywającemu w szpitalu nauczycielowi. Młodemu bohaterowi udaje się przetrwać inwazję demonów, co stało się możliwe za sprawą przeistoczenia się w jednego z nich. Od tego momentu od użytkownika zależy, po której ze stron się opowie i czy wybierze dobrą lub złą stronę zrodzonego konfliktu.

O gameplayu w Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster

Shin Megami Tensei 3: Nocturne HD Remaster reprezentuje gatunek jRPG. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Opiera się ona na turowym systemie walki z rozmaitymi demonami oraz bossami. Starcia toczą się na specjalnej arenie, na której wsparcie użytkownikowi okazują trzy inne demony. Wybiera je sam gracz z puli, która rozrasta się wraz z notowanym w rozgrywce progresem.

Za odniesione zwycięstwo otrzymywane są punkty doświadczenia, które dbają o stały rozwój bohatera. Poza pojedynkami na arenach swoje możliwości można poszerzać za sprawą wykonywania misji pobocznych. Możemy do nich przystąpić po przyjęciu zleceń po postaci niezależnych, które spotkamy w trakcie eksplorowania świata.

Ogólna mechanika nie różni się specjalnie od pierwowzoru. Najważniejsze zmiany znajdują się po stronie graficznej. Jak sugeruje już sam tytuł produkcji, Shin Megami Tensei 3 Nocturne HD Remaster zaoferuje rozgrywkę przy najwyższej jakości wizualnej. Nawet jeżeli w samym gameplayu nie znajdziemy zbyt wiele nowych elementów i mechanik, to na pewno szczególną wartością będzie efektowna, dostosowana do współczesnych standardów grafika. Z pewnością nie trzeba tego tłumaczyć porównywaniem PlayStation 2 do PlayStation 4 czy nawet Nintendo Switch.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments