Shin Megami Tensei 5. Premiera gry w przyszłym roku

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 23.07.2020, 13:39 Aktualizacja: 23.07.2021, 13:41
O Shin Megami Tensei 5 zaczęto mówić już na początku 2017 roku. Ponad trzy lata musieliśmy czekać na otrzymanie pierwszej konkretnej zapowiedzi (w postaci materiału audiowizualnego) najnowszej odsłony popularnej serii gier z gatunku jRPG. Premiera Shin Megami Tensei 5 już w przyszłym roku na Nintendo Switch!
Podczas Nintendo Direct Mini: Partner Showcase zaprezentowano m.in. Shin Megami Tensei 5.
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Shin Megami Tensei 5 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Shin Megami Tensei 5?

Omawiana produkcja, której przygotowaniem zajmuje się studio Atlus, a wydania na rynku podejmie się firma SEGA, trafi do sprzedaży nie wcześniej niż w 2021 roku. Na ten moment trudno szacować, czy będzie to pierwsze półrocze, czy może jeszcze dalszy termin. Konkretnych informacji w tej sprawie jeszcze nie poznaliśmy, a jedyna zapowiedź gry została zaprezentowana podczas ostatniego Nintendo Direct Mini: Partner Showcase.

Wiemy natomiast, że Shin Megami Tensei 5 ukaże się wyłącznie na Nintendo Switch, co dla użytkowników zaznajomionych z tą serią nie powinno być większym zaskoczeniem. Co prawda na przestrzeni lat poszczególne części serii zdążyły się ukazać w kilku wznowieniach (m.in. wydano wersje na Super Famicom, PlayStation, Game Boy Advance, iOS czy Android), niemniej od czasu Shin Megami Tensei: Strange Journey z 2009 roku proces wydawniczy skupia się głównie na urządzeniach Nintendo. W przypadku ostatniej, czwartej części było nim Nintendo 3DS. Piąta odsłona Shin Megami Tensei trafi już na Nintendo Switch.

Demony atakują Tokio

Z pewnością z upływem czasu na temat fabuły będziemy mogli powiedzieć dużo więcej – w tym momencie możemy być pewni jedynie odnośnie do miejsca akcji. Rozgrywka toczyć się będzie, podobnie jak w poprzednich częściach serii, we współczesnym Tokio. To właśnie japońskiej stolicy zagraża inwazja demonów, co sprawia, że w przyszłym roku przed nadnaturalnym zagrożeniem będziemy bronili tego miasta nie tylko z okazji premiery Ghostwire Tokyo.

Użytkownik wcieli się w bohatera, który będzie musiał przetrwać w obliczu wielkiego zagrożenia. Zadanie stanowi pokonanie antagonistów i przywrócenie pokoju w Tokio. Oczywiście nie powinno zabraknąć wątków pobocznych i fabuła Shin Megami Tensei 5 z pewnością okaże się bardziej rozbudowana. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać.

Podróż pełna niebezpieczeństw

Shin Megami Tensei V przygotowana zostaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i stanowi pierwszy projekt studia Atlus, które pracuje na bazie technologii firmy Epic Games. Gra reprezentuje gatunek jRPG i opiera się na turowym systemie walki. Będzie to szczególnie zajmująca rozgrywka dla sympatyków formuły dungeon-crawler, czyli rodzaju wędrówki penetrującej podziemia, zamki czy lochy, podczas której na bohatera czeka wiele starć z rozmaitymi potworami i bestiami, różnego rodzaju pułapki oraz skarby do zebrania.

Warstwa wizualna gry przypomina anime, co stanowi cechę serii od samego początku jej istnienia, czyli końca lat 80. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że twórcy Shin Megami Tensei dostosowują kolejne części do postępu technologicznego i w piątej części możemy się spodziewać efektownej, wielobarwnej o różnych kontrastach trójwymiarowej grafiki, co ma szczególne znaczenie w przypadku gier z akcją osadzoną w fantastycznym świecie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments