Skater XL. Premiera lepsza niż remake THPS?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 1.07.2020, 15:42 Aktualizacja: 1.07.2021, 17:19
Od długiego czasu pogoda nas rozpieszcza i sprzyja plenerowym aktywnościom. Jedni jeżdżą na rowerze, inni na rolkach, a są też tacy, co najbardziej spełniają się na deskorolkach. Gdzie szukać inspiracji do wykonywania efektownych popisów na desce z dwoma kółkami? Przykładowo w świecie gier. W lipcu odbędzie się premiera Skater XL, choć wielu graczy znacznie bardziej oczekuje na remake kultowego THPS!
premiera Skater XL już pod koniec lipca 2020!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Skater XL poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Skater XL?

Omawiana produkcja zadebiutuje na rynku gier wideo jeszcze w trakcie bieżących wakacji – już 28 lipca (pierwotnie premiera miała się odbyć na początku miesiąca, lecz twórcy potrzebowali jeszcze trochę czasu na dopracowanie szczegółów). Za jej przygotowanie odpowiada niezależny zespół Easy Day Studios. Ta sama firma zajmie się także wydaniem gry.

Czy Skater XL to godna konkurencja dla remake'u THPS1+2?

Skater XL będzie dostępny niemal dla wszystkich użytkowników i do sprzedaży trafi w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W nieco dalszej przyszłości, planowo w grudniu, wydany zostanie także na Nintendo Switch. W przypadku podstawowych platform gra EDS będzie miała więc nieco ponad miesiąc rynkowej przewagi nad premierą remake’u Tony Hawk’s Pro Skater. Czy sprawi to, że wrześniowy powrót wielkiej marki będzie dla fanów deskorolki mniej ekscytujący? Przekonamy się już w połowie wakacji, a teraz możemy zapoznać się z kilkoma podstawowymi faktami na temat gameplayu Skater XL.

Jazda na deskorolce o jakiej marzymy

Miejscem rozgrywki jest zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że użytkownik wciela się w skatera i bierze deskorolkę, aby na niej poskakać. Zabawa opiera na wykonywaniu trików i łączeniu ich w efektowne, czasami doprawdy spektakularne, kombinacje.

Popisy skatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Za dane triki otrzymywane są punkty. Podstawowym celem jest rozwijanie umiejętności użytkownika deskorolki i rozbudowywanie kombinacji, wykonując coraz to rozmaitsze sztuczki. Bez wątpienia Skater XL to rozgrywka dla wszystkich tych, którzy pragną spełniać się w roli skatera i wyprawiać istne cuda za pomocą przedmiotu o dość prostej strukturze – mówimy bowiem o desce oraz dwóch kółkach.

Oprócz zaopatrywania się w coraz to lepszej jakości deski, można także personalizować wygląd skatera – zmieniać jego odzież oraz czapkę. Co istotne, o rozwój gry zadbali także fani, od grudnia 2018 roku mogący w nią zagrać we wczesnym dostępie. Przedstawiciele Easy Day Studios potwierdzili, że już w dniu premiery w Skater XL w wersji na konsole znajdą się również trzy mapy stworzone przez społeczność fanów.

Poznaj wymagania sprzętowe Skatera XL

O ile posiadacze konsol mogą być spokojni o to, że ich sprzęt sprosta wymaganiom, tak posiadacze PC powinni mieć na szczególnej uwadze poniższe parametry:

Minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7
 • Procesor: 2.5GHz dual core i5 lub lepszy
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: GTX 950 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: 3.5GHz quad core i5 lub lepszy
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna: GTX 960 lub lepsza
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Ile zapłacimy za grę?

Do 9 lipca potrwa oferta specjalna i Skater XL możemy nabyć za pośrednictwem platformy Steam za 57,59 złotych (regularna cena to 71,99 złotych). Przypomnijmy, że już od grudnia 2018 roku możliwe jest sięgnięcie po grę we wczesnym dostępie.

Kwota za wersję na PlayStation 4 (oczywiście w zależności od sklepu) wynosi 148,99 złotych. W przypadku wydania na Xbox One jest to suma 169 złotych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments