Smerfy z polskim dubbingiem już w Netflix. Pamiętacie je?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 13.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 13.08.2020, 11:30
Tęskniliście za Smerfami w pierwotnej wersji, dalekiej od komercyjnych produktów z piosenkami czy kinowymi filmami na czele? Magię dzieciństwa przywraca teraz Netflix. Smerfy z polskim dubbingiem dostępne są już w serwisie i nie ma wątpliwości, że niejeden Ważniak uroni łezkę!
smerfy z dubbingiem w netflix
0 Udostępnień

Pamiętacie jeszcze Smerfy?

Pokolenie ludzi wychowanych w latach dziewięćdziesiątych na wieczorynkach z pewnością zaczęło już nucić sobie pod nosem melodię jednej z najpopularniejszych bajek naszego dzieciństwa. Wymyślone przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a „Peyo” Culliforda niebieskie stworzonka odniosły olbrzymi sukces na całym świecie. Od 1963 roku zmieniły się z trzecioplanowych postaci komiksu Johan & Pirlouit w bohaterów niezależnych albumów komiksowych, licznych bajek, płyt z muzyką czy filmów kinowych.

Fabuła dostępnej na Netfliksie bajki Smerfy umiejscowiona jest w średniowiecznej Europie. Okrutny i nieudaczny czarownik Gargamel przy pomocy swojego kota Klakiera wyłapać chce z lasu tytułowe stworzonka, które się tam ukrywają. Dzięki dobremu sercu oraz sprytowi garstka smerfów potrafi wyjść jednak cało z każdej opresji. Ważniak, Laluś, Mądrala czy Maruda mimo swoich wad byli prawdziwymi twardzielami!

Smerfy? Są. Polski dubbing? Jest. Netflix rządzi!

Smerfy można oglądać już na Netfliksie. Co więcej, platforma postarała się, aby w naszym kraju dostępny był dubbing nie tylko oryginalny, ale również ten doskonale znany wszystkim wychowanym na wieczorynkach. Spośród wszystkich wyprodukowanych 256 odcinków jak na razie obejrzymy na platformie streamingowej 57.

Bajka emitowana była oryginalnie między 1981 a 1989 w telewizji NBC. Za jej przygotowanie odpowiadała rozpoznawalna wytwórnia filmów rysunkowych Hanna-Barbera. Do Polski trafiła w 1987 i od tego czasu bawi z przerwami bawi kolejne pokolenia telewidzów.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments