Sony nigdy więcej nie zrobi przenośnej konsoli

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 5.12.2019, 17:00 Aktualizacja: 5.12.2020, 19:47
Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, zajął stanowisko w sprawie produkcji przez firmę konsol przenośnych. Temat wypłynął w wywiadzie dla serwisu Game Informer, zrobionym z okazji 25-lecia działalności PlayStation i uzyskania statusu najlepiej sprzedającej się marki konsol.
sony playstation konczy z przenosnymi konsolami
16 Udostępnień

Jim Ryan: koniec z przenośnymi konsolami od Sony

Już jakiś czas temu Sony zakończył produkcję PS Vita, czyli przenośnej konsoli uznanej za najmniej udaną w historii firmy. Jak potwierdził Jim Ryan, za Vitą za pójdą żadne inne nowe przenośne konsole. Sony nie jest już zainteresowane produkcją takich urządzeń. Widocznie PS Vita okazało się być zbyt mocnym rozczarowaniem, aby firmie chciało się dalej eksperymentować z przenośnymi konsolami.

Jim Ryan nie jest pierwszą osobą, która głośno powiedziała o tym, że konsole przenośne nie są dla Sony opłacalną produkcją. Wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się Jack Trettona, były prezes Sony Computer Entertainment America. Po odejściu z firmy stwierdził, że myślał, iż PlayStation Vita to świetna konsola, ale sam wolał grać w produkcji mobilne na innych sprzętach.

Przypomnijmy też, że we wrześniu 2015 roku Shuhei Yoshida, ówczesny prezes SCE Worldwide Studios powiedział, że fani PlayStation prawdopodobnie nie spotkają się z następcą PS Vita. Stwierdził, iż rynek po prostu nie nadaje się na wydanie innej przenośnej konsoli PS z powodu dominacji gier mobilnych.

Koniec z przenośnymi konsolami od Sony – głosy sprzeciwu

Są jednak osoby, które mają zupełnie inne zdanie – m.in. John Kodera, były prezes Sony Interactive Entertainment, który zajmował to stanowisko przed Jimem Ryanem. Według Kodery Sony powinno eksperymentować z konsolami przenośnymi i zająć się sprawdzeniem, czego klienci oczekują od takich urządzeń, a nie narzekać na rynek.

Metodologia Johna brzmi podobnie do tego, co zrobiło Nintendo z Nintendo Switch, konsolą, która jest nie tylko uważana za fantastyczny system domowy, ale jest prawdopodobnie największym przenośnym urządzeniem do gier wszechczasów (chociażby w Europie sprzedaż Nintendo Switch cały czas wzrasta). Niezależnie od tej opinii, Sony nie planuje w najbliższej przyszłości kontynuować linii PS Vita ani stworzyć innych urządzeń przenośnych w najbliższej przyszłości.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments