Sprzedaż Spider-Mana najlepsza w historii!

Michał Małysa Gry Publikacja: 25.09.2018, 15:10 Aktualizacja: 25.09.2018, 15:10
Jednym z najciekawszych wskaźników obrazujących sukces danej gry lub jej porażkę jest ranking najszybciej sprzedających się tytułów. Sony ma pod tym względem nowego czempiona w osobie Spider-Mana – jeszcze nigdy gra tego producenta nie sprzedawała się tak szybko!
Spider-Man PS4
0 Udostępnień

Jakie gry na konsole Sony sprzedawały się najszybciej dotychczas?

God of War

Niekwestionowanym numerem jeden pod względem szybkości sprzedaży przed pojawieniem się Spider-Mana była dla Sony nextgenowa wersja God of War. Czwarta część legendarnej serii sprzedała się w ciągu trzech pierwszych dni sprzedaży w zatrważającej liczbie 3,1 mln egzemplarzy. Znacznie poprawiło to wynik ustanowiony wcześniej przez Uncharted 4. W ciągu pierwszy siedmiu dni na rynku rozeszło się 2,7 mln kopii przygód Drake’a.

Warto pamiętać, że wyniki sprzedażowe gier wiążą się często ze zwiększonym zapotrzebowaniem na same konsole. W kwietniu, gdy do sprzedaży trafiły nordyckie przygody boga wojny Kratosa, z rynku zniknęło 326 tys. konsol Sony PlayStation 4. Jak wielki wpływ na wyniki osiągane przez koncerny mają exclusive’y ograniczone wyłącznie do sprzętu jednego producenta? O ich wadze najlepiej świadczy fakt, że w tym samym czasie Xbox One sprzedał się w liczbie ponad dwa razy mniejszej! Wracając jednak do Spider-Mana…

Jak dużo Spider-Mana sprzedało się w pierwszy weekend?

Marvel's Spiderman PS4

W tweecie sprzed kilku dni PlayStation z dumą ogłosiło, że nowe podejście do tematu giercowego Spider-Mana, tyle że ograniczone wyłącznie do ich konsoli, okazało się sporym sukcesem. – Marvel’s Spider-Man ustanawia kolejne rekordy! Stał się właśnie najszybciej sprzedającym się tytułem w historii konsoli PlayStation, sprzedając ponad 3,3 mln kopii w ciągu pierwszych trzech dni – czytamy w wiadomości producenta.

Żeby uzmysłowić sobie, co to oznacza, przenieśmy to na język pieniędzy. 3,3 miliona sprzedanych kopii nowego Spider-Mana oznacza 198 milionów dolarów przychodu. Dla porównania, wynik zeszłorocznego filmu o przygodach człowieka w pierwszym weekendzie wyniósł nieco ponad 80 milionów dolarów. Jest to olbrzymia różnica, która doskonale pokazuje, jak wielkim i dochodowym przemysłem stały się w ostatnim czasie gry komputerowe.

Pierwsze DLC już niedługo!

USM Ultimate Spider-Man

Wyniki sprzedażowe nowego Spider-Mana z pewnością jeszcze się poprawią, na co duży wpływ będą miały płatne dodatki wymagające podstawowej wersji gry. The Heist, pierwsze DLC z cyklu The City That Never Sleeps, ukaże się już 23 października. Jeśli ukończyliście już podstawkę i nie możecie doczekać się dodatków, może warto rzucić okiem na świetne komiksy z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments