Spider-Man na PS4 trafił do ponad 20 milionów graczy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 19.11.2020, 12:00 Aktualizacja: 19.11.2021, 12:00
Na PlayStation 5 triumfy święci Spider-Man: Miles Morales, remastero-dodatek oryginału z 2018 roku, a tymczasem dowiedzieliśmy się, że gra o człowieku-pająku wydana na PS4 okazała się większym sukcesem, niż ktokolwiek przypuszczał. Według danych z sierpnia 2019 roku gra sprzedała się w liczbie 13,2 miliona kopii. Ten wynik jest już jednak nieaktualny, a źródłem okazał się profil LinkedIn jednego z pracowników Sony.
Marvel's Spider-Man PS4
0 Udostępnień

David Bull, globalny szef marketingu PlayStation, zdradził ile Spider-Manów sprzedało się na PS4

Ostatnie oficjalne informacje dotyczące sprzedaży Spider-Mana wydanego na PS4 pochodzą z sierpnia zeszłego roku – jak poinformowało GamesIndustry.biz, gra trafiła do 13,2 miliona graczy. Dane te podano tuż po tym, jak Insomniac Games (studio, które stworzyło nową grę o pajęczym superbohaterze) stało się częścią wewnętrznych studiów Sony.

To doskonały wynik, biorąc pod uwagę to, że Spider-Man ukazał się w 2018 roku, a do tego od początku do końca był grą jednoosobową. Wczoraj jednak po Internecie rozniosła się inna wieść, sugerująca, że wynik ten jest już nieaktualny (ale tak bardzo). Użytkownik Twittera o ksywce Timur222 zauważył, że na profilu LinkedIn Davida Bulla, globalnego szefa marketingu PlayStation, pojawiła się informacja o sprzedaży omawianej gry. Tytuł miał trafić do ponad 20 milionów graczy na całym świecie.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Sony, jednak nikogo nie powinien dziwić ten wynik, zwłaszcza że liczba pozytywnych opinii na jego temat jest przytłaczająca (87% na Metacriticu).

Na razie pozostaje czekać nam na dalsze oficjalne komunikaty ze strony PlayStation odnośnie sprzedaży. Niedawno dowiedzieliśmy się Ghost of Tsushima również zaliczyło doskonały wynik – gra sprzedała się w ponad 5 milionach egzemplarzy.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments