Sprzedaż Ghost of Tsushima przekroczyła 5 milionów egzemplarzy

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 13.11.2020, 11:25 Aktualizacja: 13.11.2021, 13:01
Sony kończy 8. generację z przytupem i po ogromnym – zarówno komercyjnym, jak i krytycznym – sukcesie The Last of Us 2 inna gra na wyłączność PS4 zalicza doskonały wynik. Zadanie stojące przed Sucker Punch nie było łatwe, a w obecnych realiach stworzenie nowej marki na rynku gier wysokobudżetowych wiąże się z ogromnym ryzykiem. Okazuje się jednak, że czasem warto udać się w nieznane, bo Ghost of Tsushima sprzedało się w ponad 5 milionach egzemplarzy.
0 Udostępnień

Gra Sucker Punch utwierdziła swoją pozycję lidera w kwestii sprzedaży nowych marek na PS4

O tym, że Ghost of Tsushima, nowa gra od twórców InFamous, odniosła sukces, Sony pochwaliło się już trzy dni po oficjalnej premierze. Wówczas dowiedzieliśmy się, że produkcja trafiła do 2,4 miliona użytkowników konsoli Sony, stając się tym samym najszybciej sprzedającą się nową marką na PlayStation 4. Podobny wynik (2,6 miliona kopii) osiągnął wcześniej Horizon: Zero Dawn, jednak tytuł od Guerrilla Games potrzebował na to dwóch tygodni.

Ponadto okazuje się, że to nie koniec niespodzianek związanych z Ghost of Tsushima – Herman Hulst, szef wewnętrznych studiów Sony, podzielił się na Twitterze informacją o tym, że gra od Sucker Punch przekroczyła sprzedaż 5 milionów egzemplarzy. Tym samym utwierdziło to omawianą produkcję na pozycji lidera najszybciej sprzedającej się nowej marki na PS4 od wewnętrznego studia Sony.

Na razie nie wiadomo, czy Sucker Punch zdecyduje się na przygotowanie kontynuacji, ale kilka tygodni temu pojawiły się ogłoszenia o pracę, z których wynika, że studio szuka scenarzysty narracyjnego i artysty, którzy interesują się kulturą japońską, a w szczególności okresem feudalnym.

Mimo że gra ukazała się już jakiś czas temu, deweloperzy nie przestają jej rozwijać i do końca tego roku Ghost of Tsushima pojawić ma się darmowy tryb umożliwiający rozgrywkę wieloosobową. Tytuł będzie również dostępny PS5 w ramach wstecznej kompatybilności, oferując rozgrywkę w 60 FPS-ach.

W naszej recenzji gra otrzymała bardzo wysoką notę – Grzegorz Ćwieluch ocenił Ghost of Tsushima na 9/10.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments