[Aktualizacja] Sprzedaż cyfrowa na starych konsolach Sony może zostać zamknięta

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 23.03.2021, 15:13 Aktualizacja: 29.03.2022, 13:25
Serwis The Gamer, powołując się na swoje źródła, opublikował artykuł, z którego wynika, że już wkrótce zniknie możliwość kupowania gier w formie cyfrowej na części starych konsol Sony. Mowa o PlayStation 3 oraz dwóch sprzętach przenośnych (PSP i PS Vita). Oficjalna informacja o tym posunięciu ma pojawić się do końca bieżącego miesiąca.
0 Udostępnień

[Aktualizacja]

Zgodnie z przewidywaniami, Sony zamknęło dostęp do PS Store’a na swoich starszych konsolach, co zauważyli użytkownicy ResetEry (via Eurogamer). Czekamy na oficjalny komunikat japońskiej korporacji.

Źródło: Eurogamer.com

Sony skupia się na PS4 i PS5

Jak sugerują informatorzy The Gamera, wkrótce ma zostać wyłączona cyfrowa dystrybucja na trzech starszych konsolach Sony. Mowa o PlayStation 3, PSP i PS Vita, a jeśli informacja ta faktycznie zostanie potwierdzona, posiadacze tychże konsol stracą możliwość kupowania gier i dodatków za pośrednictwem PS Store’a. Oficjalne oświadczenie Sony w tej sprawie ma się pojawić do końca bieżącego miesiąca, a sama usługa sieciowa zostać wyłączona dedykowana wspomnianym urządzeniom latem.

2 lipca sklep zostanie wyłączony na PlayStation 3 i PlayStation Portable, 27 sierpnia natomiast z możliwością kupowania gier w formie cyfrowej pożegnają się posiadacze PlayStation Vita. Oczywiście, są to tylko niepotwierdzone informacje, niemniej już w zeszłym roku Sony pokazało, że skupiać się będzie na swoich dwóch najnowszych sprzętach (PS4 i 5). W październiku pojawiła się zaktualizowana wersja PS Store’a, która uniemożliwiła kupowanie gier na PS3, PSP i PS Vita poza tymi konsolami (dotychczas można to było robić np. za pośrednictwem peceta).

Jeśli plotki faktycznie się potwierdzą, najprawdopodobniej mocno podskoczy cena gier na te konsole w wersji pudełkowej, które obecnie sprzedawane są w większości w tzw. drugim obiegu. Wtedy faktycznie będzie można mówić o tym, że gry Sony są “ekskluzywne”.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments