Monster Hunter: World rozszedł się w dziesięciu milionach!

zagrano Gry Publikacja: 17.08.2018, 11:57 Aktualizacja: 8.02.2020, 12:48
Hitowe RPG wydawnictwa Capcom rozeszło się już w ponad dziesięciu milionach egzemplarzy, a za ponad osiem milionów odpowiadają wersje na konsole Xbox One oraz PlayStation 4.
Monster Hunter: World
0 Udostępnień

Monster Hunter: World najlepiej sprzedającą się grą w historii studia

Monster Hunter: World okazał się dla Capcomu najważniejszą i najlepiej sprzedającą się grą w historii studia – przed ponad miesiącem dowiedzieliśmy się z oficjalnych danych, że sprzedaż wersji na PS4 orax Xbox One wyniosła ponad osiem milionów egzemplarzy gry. Teraz swoje dołożyła wersja pecetowa.

Monster Hunter: World to piąta odsłona serii Monster Hunter, nie-tak-klasycznego action RPG ze stajni japońskiego studia Capcom. Wcześniejsze pozycje sygnowane znaczkiem MH znane były ze skomplikowanej i złożonej mechaniki, za którą szedł nie mniej imponujący poziom trudności.

Co ciekawe, cała uwaga gracza skupiona miała być właśnie na systemie gry oraz masowym wykonywaniu kolejnych questów, a fabuła równie dobrze mogłaby nie istnieć.

Monster Hunter: World z niespotykanym podejściem

Podejście w tym gatunku niemal niespotykane – w końcu nawet slashery mogą pochwalić się długimi historiami, nierzadko epickimi i rozpisanymi z hollywoodzkim rozmachem, czego najlepszym dowodem są fabuły God of War czy Darksiders.

Wszystko to zmieniło się to, gdy Capcom postanowił uderzyć ze swoim hitem na rynek zachodni. Choć poziom trudności nadal pozostał stosunkowo wysoki, a system rozwoju postaci imponująco rozbudowany, znacznie obniżył się „próg wejścia” – Monster Hunter: World bardzo dobrze radzi sobie z wprowadzaniem do rozgrywki nowych graczy, nie mających wcześniej do czynienia z serią.

Jak pokazują wyniki sprzedaży MHW, decyzja ta była doskonała i zdecydowanie nie zawiodło też jej wykonanie.

8 milionów egzemplarzy sprzedanych graczom konsolowym

Po wspomnianym już ogłoszeniu przekroczenia bariery ośmiu milionów egzemplarzy sprzedanych graczom konsolowym, przyszła pora na podliczenie wyników wersji pecetowej. Niecałe kilka dni po sierpniowej premierze portal Steam Spy oszacował, że w ciągu pierwszych dni od premiery nabyto ponad dwa miliony kopii produkcji.

Oznacza to, że Monster Hunter: World stał się nie tylko drugą najpopularniejszą grą wyprodukowaną kiedykolwiek przez Capcom (pierwsze miejsce należy do Street Fighter II), ale stał się również niekwestionowanym numerem jeden wśród gier wydanych w tym roku.

Darmowy update

Ukazanie się wersji pecetowej nie oznacza oczywiście, że twórcy gry zapomnieli o graczach PlayStation 4. Dzięki współpracy ze studiem Square Enix od początku sierpnia gracze Monster Huntera mogą mierzyć się w grze z pochodzącym z Final Fantasy XIV stworem – olbrzymim Behemothem.

Darmowy update nie ograniczył się do nowego przeciwnika, gdyż do dyspozycji konsolowców oddane zostały również nowe bronie i zbroje!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments