S.T.A.L.K.E.R. 2. Kiedy premiera gry?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 24.07.2020, 14:54 Aktualizacja: 27.07.2021, 10:30
23 lipca 2020 roku odbyła się konferencja Xbox Games Showcase, podczas której otrzymaliśmy zapowiedzi kilkudziesięciu gier na konsole Microsoft. Jednym z ważniejszych punktów programu była prezentacja zwiastuna nowej produkcji studia GSC Game World. Zapowiadamy premierę S.T.A.L.K.E.R. 2, czwartej części serii z gatunku FPS, zapoczątkowanej jeszcze w 2007 roku.
Już w 2021 długo wyczekiwana premiera Stalker 2!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery S.T.A.L.K.E.R. 2 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera S.T.A.L.K.E.R. 2?

Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana, choć można było żywić nadzieję, że wraz z zaprezentowanym podczas Xbox Games Showcase zwiastunem poznamy informacje odnośnie do terminu wypuszczenia gry na rynek. Niemniej już samo wydanie sequela stanowi bardzo miłe zaskoczenie.

Przypomnijmy, że pierwsza część S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla ukazała się trzynaście lat temu, a trzecia z podtytułem Zew Prypeci w 2009 roku. Za przygotowanie kolejnej wirtualnej podróży do Zony ponownie zabrało się studio GSC Game World, a S.T.A.L.K.E.R. 2 z pewnością ukaże się w wersjach na PC oraz Xbox Series X. Niewykluczona jest również premiera na PS5, jednak w tym przypadku będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość. Na chwilę obecną mowa jest o ekskluzywności tego tytułu na rzecz Microsoftu, która potrwać może kilka lub nawet kilkanaście miesięcy.

Powrót do Zony

Zonę znamy z powieści Piknik na skraju drogi autorstwa braci Strugackich, a także wybitnego filmu Stalker w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Co prawda nie powstała kontynuacja literacka ani ekranowa, ale za to w świecie gier po ponad dziesięciu latach odbędzie się kolejna podróż do postapokaliptycznej krainy.

W grze S.T.A.L.K.E.R. 2 Zona jest terenem znajdującym się wokół elektrowni nuklearnej w Czarnobylu, w której w 1986 roku doszło do awarii, skutkującej jedną największych katastrof ekologicznych w dziejach. Użytkownik odwiedza naznaczony tragicznymi zdarzeniami obszar, przy okazji poznając jego mroczną stronę. W tym miejscu przeżycie nie jest łatwe!

Kraina zmutowanych form życia

S.T.A.L.K.E.R. 2 przygotowano w oparciu o silnik Unreal Engine 4. Rozgrywka postrzegana jest z perspektywy trzeciej osoby, a otwarty do naszej eksploracji świat reklamowany jest jako jedna z najbardziej rozbudowanych map w dziejach gier wideo. W trakcie rozgrywki użytkownik musi wykonać szereg wymagających zadań na terenie niebezpiecznej krainy. Przede wszystkim starać się unikać zmutowanych monstrów oraz nieprzychylnie do niego nastawionych ludzi.

Abstrahując bowiem od tego, że zgodnie z prawdziwymi zdarzeniami ludzie zamieszkujący teren wokół elektrowni zostali ewakuowani, to twórcy S.T.A.L.K.E.R. 2 postanowili trochę podkoloryzować zastaną przez protagonistę rzeczywistość – podobnie jak w S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla nie powinno zabraknąć elementów klasycznego shootera, aby móc pozbawić życia morderczych mutantów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wrath
wrath
3 lat temu

Jakieś potwierdzenie wersji na ps5? Bo nie mogę nic znaleźć.

Michał Małysa
Admin
3 lat temu
Reply to  wrath

Dzięki za uwagę, faktycznie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, więc o taką informację uzupełniliśmy artykuł. Spodziewamy się jednak, że będzie to exclusive czasowy, na kilka miesięcy, podobnie jak było w przypadku chociażby Blair Witch od polskiego studia Bloober Team 🙂