Star Citizen. Brak daty premiery nie przeszkadza w osiąganiu zawrotnych sum

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 15.03.2021, 12:26 Aktualizacja: 15.03.2022, 12:26
Choć na premierę Star Citizena przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, to Cloud Imperium Games nie przestaje zarabiać na swojej produkcji kolejnych milionów. Według danych udostępnionych na stronie gry, Star Citizen zebrał już 350 milionów dolarów w ramach wsparcia społecznościowego. Biorąc pod uwagę finansowanie z innych źródeł, łączny budżet gry to prawie 400 milionów dolarów.
0 Udostępnień

Chris Roberts nie przestaje zaskakiwać

Pod koniec grudnia ubiegłego roku wspominaliśmy o Star Citizenie i wprowadzeniu nowego narzędzia, które ułatwi śledzenie fanom postępów w procesie produkcji wszystkich projektów Cloud Imperium Games (pamiętajmy o Squadrons 42, czyli module dla jednego gracza). Okazuje się, że w ciągu kilku ostatnich tygodni projekt Chrisa Robertsa osiągnął kolejny kamień milowy w kwestii środków, jakie udało się zebrać od społeczności tytułu.

W samym tylko lutym bieżącego roku łączna suma wszystkich wpłat pochodzących m.in. z kupowania pakietów statków przekroczyła 5 milionów dolarów. Sprawiło to, że Star Citizen zebrał już ponad 350 milionów dolarów, co w połączeniu z prywatnym finansowaniem jednego z miliarderów z RPA (Clive Calder), który w grudniu 2018 roku przelał na konto Chrisa Robertsa 46 milionów dolarów, daje prawie 400 milionów dolarów budżetu.

Niestety dalej nie wiemy, kiedy Star Citizen czy Squadrons 42 będą miały swoją premierę, ale wygląda na to, że ponad 3 milionom graczy, którzy zdecydowali się wpłacić na rozwój projektów Cloud Imperium Games, brak rzeczonej informacji nie przeszkadza zanadto.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments