Star Wars Episode I: Racer. Premiera na PS4 opóźniona!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.04.2020, 13:01 Aktualizacja: 29.04.2021, 13:02
Starsi fani Gwiezdnych Wojen doskonale pamiętają, że niegdyś była taka tradycja, zgodnie z którą nowe części sagi trafiały do kin w maju. Te czasy prawdopodobnie już nie wrócą, lecz w tym roku wydarzy się coś, co może wskrzesić ówczesne wspomnienia. W maju na rynku gier ukaże się bowiem remake znakomitej gry z 1999 roku - Star Wars Episode I: Racer. Jak poinformował producent, premiera wersji na PS4 będzie opóźniona o dwa tygodnie.
star wars episode I racer - premiera remake'u już w maju
7 Udostępnień

W artykule na temat premiery remake’u Star Wars Episode I: Racer poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery Star Wars Episode I: Racer?

Premiera remake’u Star Wars Episode I: Racer zaplanowana została na 12 maja. Odświeżenie absolutnego klasyka, który pod koniec marca trafił do cyklu Kultowe Gry Sportowe, ukazać miało się tego dnia w wersjach na konsole PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Producenci gry poinformowali jednak w lapidarnym wpisie na Twitterze, że ukaże się wówczas wyłącznie wersja na hybrydową konsolę. Star Wars Episode I: Racer na PS4 będzie miało z kolei premierę 26 maja.

Pierwotne wydanie na PC dostępne jest już teraz do pobrania za pośrednictwem platformy Steam.

O gameplayu Star Wars Episode I: Racer

W Star Wars Episode I: Racer nie powalczymy przy użyciu miecza świetlnej, nie skorzystamy także z broni palnej. Tak samo nie pokonamy milionów kilometrów w przestrzeni galaktycznej. Znakomitej zabawy grającym dostarczy jednak coś innego: wyścigi pojazdów o iście zawrotnej prędkości.

Na pewno każdy, kto oglądał Mroczne Widmo, doskonale pamięta pełne napięcia, efektowne oraz pierwszorzędnie udźwiękowione zmagania na torze z udziałem Anakina Skywalkera, Sebulby oraz kilkunastu innych pilotów. Na podobne doznania będzie można liczyć po włączeniu remake’u Star Wars Episode I: Racer – gry pierwotnie wydanej w 1999 roku, czyli czasie premiery Mrocznego Widma.

Wyścigi odbywają się na trasach mieszczących się na ośmiu planetach. Rywalizacja nie zostaje wobec tego ograniczona wyłącznie do znanej z filmu Tatooine. Śmiga się po terenach pustynnych, śnieżnych czy cementowych. Użytkownik może wybrać swojego kierowcę z grona aż dwudziestu pięciu postaci. Wśród nich są najbardziej znane – Anakin Skywalker oraz Sebulba.

Na poszczególny cykl zmagań na danej planecie składają się cztery etapy rywalizacji. Za osiągane sukcesy użytkownik otrzyma gotówkę, którą podczas wizyty w warsztacie będzie mógł przeznaczyć na wzbogacenie swojego pojazdu o rozmaite części i stale rozwijać go technicznie. Każdą z wyścigowych maszyn określają konkretne parametry: napęd, przyśpieszenie, prędkość, sterowność, wydajność hamulców aerodynamicznych, chłodzenie oraz tempo zwalczenia awarii.

W trakcie rywalizacji poza warkotem silników słyszalna będzie także oryginalna muzyka z sagi, skomponowana przez wybitnego Johna Williamsa.

Ile zapłacimy za ten remake?

Stare wydanie gry na PC możemy zakupić za pośrednictwem platformy Steam. Koszt transakcji wyniesie 35,99 złotych. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w Star Wars Episode I: Racer przy sięgnięciu po specjalny pakiet – Star Wars Complete Collection. Zawiera on blisko 30 tytułów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Cena jednostkowa produktów wynosi 1056,74 złote, ale przy zakupie pakietu zamawiający zaoszczędzi aż 23% i zapłaci 813,63 złote.

Ceny wydań remake’u w wersji na konsole nie są jeszcze znane.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments