Star Wars Jedi: Fallen Order. Pierwsze konkrety od Respawn Entertainment

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.04.2019, 15:15 Aktualizacja: 15.04.2019, 15:15
Respawn Entertainment ujawniło pierwsze konkrety dotyczące Star Wars Jedi: Fallen Order. W polskiej wersji - po prostu Star Wars Jedi: Upadły zakon. Zapowiedzi wskazują, że fani uniwersum Gwiezdnych Wojen nie będą mieli na co narzekać.
2 Udostępnień

Star Wars Jedi: Fallen Order. Najgłośniejsza premiera w 2019 roku?

To z pewnością będzie jedna z najgłośniejszych premier 2019 roku. Star Wars Jedi: Fallen Order ma być pierwszą produkcją w uniwersum Gwiezdnych wojen, która jest właśnie przygotowywana przez Respawn Entertainment (znani z dwóch części Titanfall, Apex Legends). Developerzy ujawnili właśnie garść konkretów na temat gry, które z pewnością was zainteresują.

Star Wars Jedi: Fallen Order ma zadebiutować 15 listopada 2019 roku. Dedykowana jest na PS, PS4, Xbox One. Produkcja ma być nastawiona na historię. Gracze wcielą się w jedi o “poczuć prawdziwą moc Gwiezdnych Wojen”. Studio mocno podkreśla skupienie się na fabule i zaznacza, że gra ma nie zostać zniszczona przez mikropłatności (a to akurat świetny ruch z ich strony) i sieciowe elementy. Jak stwierdził Vince Zampella z Respawn Entertainment: „To jest gra Star Wars nastawiona na historię, bez trybu sieciowego, bez mikrotransakcji”.

Star Wars Jedi: Fallen Order skupi się na fabule i przeżyciach

Opowieść, której waga jest tak podkreślana na zaprowadzić graczy między trzeci a czwarty epizod kinowych Gwiezdnych wojen.Gracze wcielą się w porzuconego Padawana, któremu udało się przetrwać Rozkaz 66 (rzeź Jedi). Respawn Entertainment zatrudniło Camerona Monaghana, który wcielił się w Cala Kestisa, głównego bohatera Star Wars Jedi: Fallen Order. Bohatera możecie obejrzeć na zwiastunie:

Gracze otrzymają możliwość rozwijania wcześniej zarysowanej postaci. Akcja ma zaprowadzić ich na planetę Bracca – jest to jedno z zupełnie nowych miejsc, gdzie Cal ma ukrywać się przed Imperium. Nie na długo, bo szybko zostanie namierzony. W trakcie swojej ucieczki-wędrówki będzie współpracować z droidem BD-1, pozna tajemniczą Cerę i wpadnie na znajome twarze z przeszłości (aczkolwiek ten wątek jest jeszcze tajemniczy).

Do rzeczy – co z rozgrywką w Star Wars Jedi: Fallen Order?

Rozgrywka w Star Wars Jedi: Upadły zakon (bo tak ma brzmieć polska wersja tytułu) ma być nastawiona na walkę mieczem, wykorzystywanie mocy Jedi, będzie też możliwość biegania po ścianach. Dalsze informacje sugerują, że system walki Star Wars Jedi: Fallen Order przypominać może ten z Sekiro. W trakcie rozwoju akcji i fabuły gracze mają odwiedzać kultowe lokacje, używać kultowych broni, sprzętu i spotykać także takich antagonistów, ale poznają też zupełnie nowe dla tego uniwersum postacie.

To jak – kto nie może doczekać się 15 listopada? 🙂

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments