Star Wars Jedi: Fallen Order. Pierwsze konkrety od Respawn Entertainment

Ewelina Zdancewicz-Pękala Aktualności o grach Publikacja: 15.04.2019, 15:15 Aktualizacja: 15.04.2019, 15:15
Respawn Entertainment ujawniło pierwsze konkrety dotyczące Star Wars Jedi: Fallen Order. W polskiej wersji - po prostu Star Wars Jedi: Upadły zakon. Zapowiedzi wskazują, że fani uniwersum Gwiezdnych Wojen nie będą mieli na co narzekać.
2 Udostępnień

Star Wars Jedi: Fallen Order. Najgłośniejsza premiera w 2019 roku?

To z pewnością będzie jedna z najgłośniejszych premier 2019 roku. Star Wars Jedi: Fallen Order ma być pierwszą produkcją w uniwersum Gwiezdnych wojen, która jest właśnie przygotowywana przez Respawn Entertainment (znani z dwóch części Titanfall, Apex Legends). Developerzy ujawnili właśnie garść konkretów na temat gry, które z pewnością was zainteresują.

Star Wars Jedi: Fallen Order ma zadebiutować 15 listopada 2019 roku. Dedykowana jest na PS, PS4, Xbox One. Produkcja ma być nastawiona na historię. Gracze wcielą się w jedi o “poczuć prawdziwą moc Gwiezdnych Wojen”. Studio mocno podkreśla skupienie się na fabule i zaznacza, że gra ma nie zostać zniszczona przez mikropłatności (a to akurat świetny ruch z ich strony) i sieciowe elementy. Jak stwierdził Vince Zampella z Respawn Entertainment: „To jest gra Star Wars nastawiona na historię, bez trybu sieciowego, bez mikrotransakcji”.

Star Wars Jedi: Fallen Order skupi się na fabule i przeżyciach

Opowieść, której waga jest tak podkreślana na zaprowadzić graczy między trzeci a czwarty epizod kinowych Gwiezdnych wojen.Gracze wcielą się w porzuconego Padawana, któremu udało się przetrwać Rozkaz 66 (rzeź Jedi). Respawn Entertainment zatrudniło Camerona Monaghana, który wcielił się w Cala Kestisa, głównego bohatera Star Wars Jedi: Fallen Order. Bohatera możecie obejrzeć na zwiastunie:

Gracze otrzymają możliwość rozwijania wcześniej zarysowanej postaci. Akcja ma zaprowadzić ich na planetę Bracca – jest to jedno z zupełnie nowych miejsc, gdzie Cal ma ukrywać się przed Imperium. Nie na długo, bo szybko zostanie namierzony. W trakcie swojej ucieczki-wędrówki będzie współpracować z droidem BD-1, pozna tajemniczą Cerę i wpadnie na znajome twarze z przeszłości (aczkolwiek ten wątek jest jeszcze tajemniczy).

Do rzeczy – co z rozgrywką w Star Wars Jedi: Fallen Order?

Rozgrywka w Star Wars Jedi: Upadły zakon (bo tak ma brzmieć polska wersja tytułu) ma być nastawiona na walkę mieczem, wykorzystywanie mocy Jedi, będzie też możliwość biegania po ścianach. W trakcie rozwoju akcji i fabuły gracze mają odwiedzać kultowe lokacje, używać kultowych broni, sprzętu i spotykać także takich antagonistów, ale poznają też zupełnie nowe dla tego uniwersum postacie.

To jak – kto nie może doczekać się 15 listopada? 🙂

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o