Start PS5: nowa konsola Sony dostępna tylko w sklepach internetowych

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 6.11.2020, 10:48 Aktualizacja: 6.11.2021, 10:48
O tym, że start 9. generacji konsol nie będzie łatwy, gracze wiedzieli od początku ogłoszenia pandemii. W oficjalnym komunikacie Sony poinformowało o braku sprzedaży fizycznej PlayStation 5. Nowa konsola Japończyków będzie dostępna tylko w sprzedaży wysyłkowej, a część sklepów w Polsce ustosunkowała się już zarówno do decyzji Sony, jak i niedawno wprowadzonych obostrzeń przez rodzime władze.
Tak prezentuje się wygląd PlayStation 5.
0 Udostępnień

Sklepy stacjonarne bez PlayStation 5. Co z zamówieniami przedpremierowymi?

Zarówno Sony, jak i Microsoft zapowiadali, że dostępność konsol nowej generacji może być utrudniona ze względu na pandemię, a zmieniająca się dynamicznie sytuacja na świecie wymusiła na obu producentach podjęcie odpowiednich kroków, mających zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo. We wczorajszym wpisie na blogu PlayStation poinformowano, że PS5 nie będzie dostępne w dniu premiery w sklepach fizycznych, a jedynym sposobem na kupienie konsoli pozostanie zamówienie jej przez Internet.

W obliczu COVID-19 dzisiaj potwierdzamy, że sprzedaż (PS5 – dop. red.) w dniu premiery będzie prowadzona wyłącznie przez sklepy internetowe naszych partnerów handlowych, chcąc tym samym zachować bezpieczeństwo naszych graczy, a także sprzedawców i pracowników. Konsole nie będą dostępne w sklepach w dniu premiery (12 lub 19 listopada, w zależności od regionu), dlatego nie planujcie czekania ani ustawiania się w kolejce do lokalnego sprzedawcy w dniu premiery w nadziei na znalezienie PS5 na wystawie. Bądźcie bezpieczni, zostańcie w swoich domach i złóżcie zamówienie online.

Czytamy w poście. Ciężko dziwić się takiej decyzji, zwłaszcza że jesteśmy jeszcze daleko od “wygranej” z koronawirusem, a w mediach pojawia się coraz więcej komunikatów o wprowadzanych obostrzeniach. Dotyczy to również Polski – przed wczoraj premier Morawiecki poinformował o zamknięciu galerii handlowych. Od jutra otwarte mają być jedynie sklepy spożywcze, drogerie i apteki, a istotną kwestią pozostaje w tym wszystkim to, w jaki sposób zostanie zorganizowany odbiór zamówień przedpremierowych.

Gracze, którzy złożyli zamówienie przedpremierowe z opcją odbioru u lokalnego sprzedawcy, powinni nadal mieć możliwość zrobienia tego w wyznaczonym terminie, zgodnie z protokołami bezpieczeństwa sprzedawcy. Należy to jednak potwierdzić u lokalnego dystrybutora.

Jak będzie to zatem wyglądało w Polsce? Przedstawiciele X-komu zapewnili na łamach dobreprogramy.pl, że zamówienia przedpremierowe zostaną zrealizowane, a wysyłka zostanie zrealizowana albo przez kurierów, albo Paczkomaty. Media Markt zapowiedział z kolei możliwość realizacji zamówienia w jednym z 20 tysięcy punktów w Polsce lub wysyłkę kurierem.

Nowa konsola Sony będzie miała swoją oficjalną premierę w Polsce już 19 listopada, a lista startowych gier na wyłączność skurczyła się niedawno do trzech gier.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments