Stranger Things 4 – bracia Duffer nas zaskoczą

Michał Małysa Seriale Publikacja: 15.07.2019, 11:00 Aktualizacja: 15.07.2020, 10:15
Ledwo pojawił się w Netfliksie trzeci sezon, a fani marzą już o poznaniu szczegółów fabularnych dotyczących Stranger Things 4. Bracia Duffer, twórcy serialu, mają jak na razie tylko ogólne zarysy. Czy podoba wam się pomysł przeniesienia części akcji poza miasteczko Hawkins w stanie Indiana?
stranger things 4 bracia duffer
50 Udostępnień

Uwaga – spoilery do Stranger Things 3!

Macie już za sobą kolejny sezon podróży w krainę nostalgii? W naszej recenzji Stranger Things 3 podkreślaliśmy, że jest to kolejna fajna przygoda w świecie, które popularność wykracza poza target li tylko pokoleniowy. – Problemem trzeciego sezonu (który i tak jest dużo lepszy niż drugi) może być pewien przesyt, zbyt duża ilość nawiązań, postmodernistyczny natłok. Sceny są oczywiście piękne, malarskie i czerwone, do tego naprawdę świetna muzyka. Ale w gruncie rzeczy ze Stranger Things poza umiejętnym kopiowaniem i wklejaniem niewiele zostaje – pisała Emilia.

O ile ocena poziomu nowego sezonu pozostaje oczywiście kwestią sporną, tak przed przejściem do planów braci Duffer względem Stranger Things 4 warto podsumować mniejsze lub większe pewniki. Hopper jest prawdopodobnie martwy. Jedenastka (Eleven) straciła swoje moce. Rodzina Byersów wyprowadza się z Hawkins. A Rosjanom udało się opanować Demogorgona.

Co planują na Stranger Things 4 bracia Duffer?

O swoich planach na Stranger Things 4 bracia Duffer, autorzy serialu, opowiedzieli w wywiadzie dla EW.com. Okazuje się, że kilka istotnych rzeczy jest już dobrze przemyślanych. Inne wprowadzone zostaną w procesie twórczym. – Na koniec drugiego sezonu wiedzieliśmy o Billym. Wiedzieliśmy, że wkroczą Rosjanie. Nie wiedzieliśmy o centrum handlowym i tego typu rzeczach, ale znamy póki co tylko najogólniejsze założenia – tłumaczy Ross Duffer. – Tak samo jest z czwartym sezonem. Mamy te najogólniejsze założenia. Teraz chodzi tylko o to, aby wypełnić je detalami – mówi.

Brak detali co do założeń braci Duffer na Stranger Things 4 nie sprawia, że pozostaniemy całkowicie bez odpowiedzi na interesujący nas temat. – Największą rzeczą, która się wydarzy, zdecydowanie będzie lekkie otwarcie. Niekoniecznie w kwestii skali czy efektów specjalnych, lecz otwarcie na wątki fabularne rozgrywające się poza Hawkins – stwierdza Matt Duffer. Czego spodziewać możemy się oprócz wykroczenia fabuły poza miasteczko w Indianie? – Zakładając, że czwarty sezon powstanie, oczywistym pytaniem jest tożsamość Amerykanina z celi, a bardzo kusi także kwestia Demogorgona. To z pewnością odegra olbrzymią rolę w potencjalnym czwartym sezonie – dodaje jego brat.

Źródło: EW.com. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments