Stray. Premiera w przyszłym roku na PS5

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 24.06.2020, 14:13 Aktualizacja: 24.06.2021, 14:15
2021 rok stoi pod znakiem zapytania pod wieloma względami – właściwie trudno przypuszczać, jak będzie wyglądała rzeczywistość i ile z planowych wydarzeń w istocie się odbędzie. Liczymy, że do opóźnień nie dojdzie na rynku gier wideo. W 2021 roku czeka nas bowiem premiera Stray – nowej przygodowej akcji z kocim bohaterem na pierwszym planie.
premiera Stray zapowiedziana jest i na PS5, i na PS4
29 Udostępnień

W artykule na temat premiery Stray poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera Stray?

Na premierę omawianej produkcji trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Wówczas z pewnością spora część osób będzie już zaznajomiona z konsolą nowej generacji i Stray będzie kolejnym już tytułem wydanym na PlayStation 5. Spokojni mogą być jednak także ci użytkownicy, którzy nie planują od razu rzucać się na nowy sprzęt od Sony.

Stray to idealna gra dla wszystkich kociar i kociarzy!

Straty ukaże się bowiem również w wersji na PlayStation 4, a rozgrywki posmakować będą mogli także posiadacze PC. Za przygotowanie gry odpowiada Blue Twelve Studio, a zostanie wydana przez Annapurna Interactive. Wiemy już, że zakup możliwy będzie za pośrednictwem popularnej platformy Steam.

Kocie podróże w niebezpiecznym mieście

Punktem wyjścia dla fabuły omawianej gry będzie zaginięcie protagonisty – to kot, który znalazł się w odseparowaniu od swojej rodziny, w dodatku w obszernym, rozwiniętym technologicznie cybermieście. Podobnie jak Night City z Cyberpunk 2077, nie jest to jednak miejscowość przyjazna. Wręcz przeciwnie – zrujnowana, zapuszczona i kryjąca wiele niebezpieczeństw.

Czego spodziewamy się po Stray?

Kot, aby uciec z miasta i wrócić do swojej rzeczywistości, ma za zadanie rozwikłać pewną zagadkę związaną z epoką starożytności. W historii łączą się bowiem dwa skrajne punkty – prehistoryczna tajemnica oraz futurystyczna sceneria, pełna typowych dla jej wyobrażenia bijących blaskiem po oczach neonów.

Znaleźć drogę do domu

Rozgrywkę w Stray obserwować będziemy z perspektywy trzeciej osoby. W eksplorowanym, ogromnym świecie nie spotkamy ludzi, lecz roboty. W końcu taki rysuje się obraz przyszłości – maszyna zastąpi człowieka. Zwierzęta prawdopodobnie także, albowiem nasz bohater wyróżnia się na tle pozostałych mieszkańców miasta. Poprowadzimy go z nadzieją, że uda się wykonać zadania i wrócić do domu.

Pomimo że w cybermieście roi się od antagonistów i rozmaitych form niebezpieczeństwa, to w Stray nie wszystko będzie nacechowana wysokim napięciem. Nie zabraknie także bardziej humorystycznych, pozytywnych momentów. Dynamiczne sceny akcji i różne starcia kontrastować będą z tymi, w których zrobimy jakiegoś psikusa, zagramy komuś na nerwach, albo zdamy się na inną głupotkę, wykorzystując potencjał, jaki zawiera specyficzne otoczenie.

Jak to bowiem z bezdomnymi kotami bywa – chodzą różnymi ścieżkami, zahaczają o różne miejsca i nierzadko trochę psocą. Twórcom Stray zależało, aby jak najwierniej oddać perspektywę kociego, błąkającego się bohatera. Zapowiada się produkcja, która powinna trafić szczególnie do serc właścicieli i sympatyków tych futrzanych zwierząt.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments