Superman: wszystkie plotki o grze Rocksteady

Stanisław Odoj Gry Publikacja: 14.02.2020, 16:20 Aktualizacja: 14.02.2021, 16:22
W sieci krążyły niegdyś plotki o planowanej przez Rocksteady (studio odpowiedzialne za legendarną serię gier o Batmanie) grze o Supermanie. Co ostatecznie stało się z tą produkcją? Zgromadziliśmy dla was wszystkie domysły.
superman niewidzialna mafia recenzja
13 Udostępnień

Zebraliśmy dla was wszystkie plotki o grze Superman

Studio Rocksteady to brytyjski producent gier komputerowych. Należy do Warner Bros. Interactive Entertainment, a więc właściciela praw do postaci Batmana i Supermana. Do tej pory nie było jeszcze udanej gry AAA o Supermanie. To trudna postać do przedstawienia w grze – ten heros jest właściwie niepokonany, dlatego rozgrywka nim może nużyć. Jednak patrząc na portfolio Rocksteady, nikt nie ma wątpliwości, że Superman w ich wydaniu byłby udaną grą.

Podobno nowym Supermanem ma zajmować się WB Games Montreal (studio współpracujące z Rocksteady przy produkcji Batmanów, odpowiedzialne za Batman:Arkham Origins). Na stronie Wikipedii WB Montreal można przeczytać, że oprócz produkcji nowego Batmana zajmuje się ‘DC Comics-based videogame’, czyli grą osadzoną w uniwersum DC, która nie jest kolejnym Batmanem.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Rocksteady zdążyło już wcześniej zaprzeczyć plotkom jakoby miało pracować nad nowym Supermanem. Może to oznaczać, że choć wcale nie pracują nad taką grą, to zajmuje się tym właśnie WB Montereal.

Nie ulega wątpliwości, że Warner Bros bardzo zależałoby na grze o Supermanie. Obok Batmana, to najważniejsza postać świata DC. Tak czy inaczej, z niecierpliwością czekamy na rozwój wypadków.

batman superbohaterowie na ulicach polskich miast

W grach Rocksteady rozkochał nas Batman: Arkham

Studio Rocksteady stworzyło do tej pory bardzo udaną serię gier Batman:Arkham które zostały wysoko ocenione. To klasyka gier wideo dekady 2010’. Wystarczy tylko spojrzeć na oceny serii w serwisie Metacritic:

  • Batman: Arkham Asylum – 91 (PC).
  • Batman: Arkham City – 96 (PS3).
  • Batman: Arkham Knight – 87 (PS4).

Cóż, szkoda, że nad potencjalnym Supermanem ma pracować nie Rocksteady, tylko WB: Montreal, którego Batman: Arkham Origins został przyjęty nieco słabiej (74/100 PC).

Fot. materiały promocyjne

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments